ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nego sta nego je trebalo potrosit miljardu u novu tvornicu skupa sa Istragrafikom nemojmo zaboravit (to su dvije tvornice) koje su se usput i vise nego isplatile u 8-9 godina rada tamo
Trebalo je po tebi dat kompleks iz austrougarske u samom centru Rovinja koja nema kuda se sirit
Po meni je najveca greska bilo otvaranje tvornice u Iranu i sprzenih skoro 40 milijuna eura da bi nakon tri godine ta tvornica bila zatvorena..nepotrebna avantura koja se mogla lako predvidit


stvarno se ovdje može svašta pročitati..to što je taj čovjek i njegova ekipa napravila za Rovinj i Istru i cijelu zemlju je nešto što se treba priznati…da su i drugi naši gradovi imali takvu firmu cijela bi zemlja puno bolje izgledala!!!
STRAŠNO JE da svako lupetalo može komentirati i liječiti svoje frustracije bez iakakvih ograničenja i posljedica..
svako ima svoje mane ali se treba gledat velika slika što je tko napravio široj zajenici…..respect ekipi!! nadam se da će se obraniti
ajmo bloggeri, krenite u napad i pljuvanje!!!!

slažem se. koliko god netko ne volio ovog tipa, činjenica je da je sa svojom ekipom stvorio giganta od firme , za svaki respekt .
ne bih se čudio da se još netko od velikih uključi u ovu igru oko kupnje.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



stvarno se ovdje može svašta pročitati..to što je taj čovjek i njegova ekipa napravila za Rovinj i Istru i cijelu zemlju je nešto što se treba priznati…da su i drugi naši gradovi imali takvu firmu cijela bi zemlja puno bolje izgledala!!!
STRAŠNO JE da svako lupetalo može komentirati i liječiti svoje frustracije bez iakakvih ograničenja i posljedica..
svako ima svoje mane ali se treba gledat velika slika što je tko napravio široj zajenici…..respect ekipi!! nadam se da će se obraniti
ajmo bloggeri, krenite u napad i pljuvanje!!!!

slažem se. koliko god netko ne volio ovog tipa, činjenica je da je sa svojom ekipom stvorio giganta od firme , za svaki respekt .
ne bih se čudio da se još netko od velikih uključi u ovu igru oko kupnje.

[/quote]

Je, respect na totalnom neuspjehu! Umjesto da firma danas vrijedi najmanje 15-20 milijardi kuna, on se nije uspio pomakunti ni u vremenu ni u prostoru. Zamisli samo da je 2000., 2002. ili 2005. Todorić ili Tedeschi imao milijardu eura kapitala gdje bi mu bio kraj? Što je to Adris kupio da stvara vrijednost, a da u to nije ubačena sumanuta lova? Pa mogu i ja pokrenuti trgovinu voćem i povrćem koja će biti profitabilna, samo je razlika jel ću u posao investirati 20 tisuća ili milijun kuna, a oni s ogromnim investicijama ostvaruju ispodprosječne povrate dok dioničari čekaju? Što ili koga čekaju? Godota?

Ovako, izgubljeno je cijelo desetljeće, a da se sad nisu pojavili zainteresirani kupci, vjerojatno bi izgubili još jedno.

@fahrudin , ovo da je totalni neuspjeh ti nikako ne stoji. ovo je jedna od najuspješnijih hr firmi ma koliko mi o to me negativno nastojali govoriti. pa čovječe, puni su keša ko pljeve . a sad o nekim većim zaradama, o tome se može pričati, ali kad bi svaka firma bila ko adris , pa gdje bi nam bio kraj?

i ovo da je izgubljeno cijelo destljeće, ma hebe se AV-iću za to.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

…. i nekako mi se čini, ne znam je li se vi kolege slažete sa mnom , da će ova dosadašnje cijene na obje lokacije ostati povijesne …….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Gledaj Falkec, da je za milijardu eura kupio 2005. obveznicu s kuponom od 6% godišnje danas bi imao gotovo 1,8 milijardi eura s reinvestiranim kuponima. Ne vjerujem da je uz sve te investicije i sav taj trud u tih deset godina zaradio prosječno više od 80 milijuna eura godišnje. Je, al onda ne bi mogao trajbati tuđu lovu, predstavljati se u javnosti kao uspješan poduzetnik, glumatati alfu i omegu po istarskim selendrama i pričati o održivom razvoju i budućnosti u Adris grupi. Znaš kakva je ta budućnost? Pod njegovom palicom, nikakva.

predsjednik Uprave Adrisa oko sebe okuplja dioničare da zadrži kontrolu nad kompanijom. U igri su stotine milijuna kuna, koliko obojica drže u dionicama, a kada je u pitanju vrijednost samog Adrisa, dolazimo do vrtoglavih cifri u milijardama. Trenutna vrijednost kompanije, prema burzovnim parametrima, iznosi više od sedam milijardi kuna!
http://www.tportal.hr/biznis/politika-i-ekonomija/401339/Milanovic-se-boji-za-Adris-Zbog-neznanja-ili-iz-interesa.html

Svaki predsjednik kompanije radi po statutu i pravilnicima firme kojim je propisano kako se štite interesi firme.Da tu AV krši bilo kakve propise već bi to bilo prijavljeno a AV je dužan štititi firmu od neprijateljskog preuzimanja i sve je po zakonu.Zadržavanje kontrole nad kompanijom ne može odlučivati on sam.
Legalno je i izabrati novog predsjednika Uprave a i za to se zna postupak.

nije to napravio, greška je naravno. ali …..
nađi mi neku firmu koja nešto nije pogriješila u poslovanju.

ako nađeš samo jednu, skidam ti kapu.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

E moj Fahrudine ili bolje rečeno Lola [emo_smijeh] šta bi da bi,da je ovaj da je onaj,uvijek je možda moglo bolje da je vodio taj ili taj,nitko to ne spori.
Ali mi govorimo o HR ekonomiji,koliko je uspješnih poput Tedeschija i Todorića a koliko neuspješnih?Valjda je omjer 1:100.
Lako je govoriti iz ove forumaške perspektive “ja bi ovako”,ali treba biti realan.Napravili su čudo od jednog malog TDR-a,bilo je i grešaka,megalomanije,propusta ali kad stvari stavimo u HR okvire sve je to ispalo dobro.Da je barem još dva tri Adrisa više u Hrvatskoj,

"Only dead fish swim with the stream"


nije to napravio, greška je naravno. ali …..
nađi mi neku firmu koja nešto nije pogriješila u poslovanju.

ako nađeš samo jednu, skidam ti kapu.

Nije nešto, sve je bilo pogrešno. Cijeli koncept. Kakav mrtvi turizam. Pa za te milijarde kuna koje je potrošio mogao je komotno napraviti resort gdje god poželi na kugli zemaljskoj sa istim kapacitetima, kakve danas ima Maistra. Tedeschi je bio napao Podravku, pa kad nije išlo preuzeo Drogu Kolinsku. Što je Adris kupio od prerađivačke industrije u regiji? A to jedino nosi novce. Turizam je dugoročan poduhvat s dugim povratima koji traži konstantna ulaganja.

A ono okolo hoda s arhitektima i gradi nebuloze. Glumata nekakvog ocvalog playboja i fura se na ‘ala Dikan’ lifestyle. Pa pogledaj onaj Adriatic na rivi, koliko je to koštalo po sobi? Čemu to, za koga? Koja je to računica za takav malen boutique hotel? Kad će se vratiti to ulaganje? Sad je kupio zgradu pošte u Dubrovniku? Pa što to nije sebi osobno kupio nego maistru gura u nešto od par sto kvadrata?

To su sve gluposti. Tako se ne radi ozbiljan i održiv biznis.

@fahrudin, nemoj zamjerit , ali nemaš pojma . iz dubrovnika sam , znam tu zgradu pošte, nemaš pojma o čemu govoriš, ne znaš njezinu lokaciju,niti znaš koliko je to cjenovno odlična lokacija , jer da znaš ne bi pisao o njoj. također nisi spomenuo hotel imperijal kojeg je također adris preuzeo od atlantske.(ovaj hotel je dobro platio , ali je također na odličnoj dbk.lokaciji, tako da je jednostavno “osuđen” na dobitak)
sve u svemu, da rezimiramo: vlahović je tip čovjeka koji zna koliko što vrijedi i ako treba masno će platiti za to,ne škrtari, jer zna da će mu se kroz par godina ( ako naravno ne bude kakvog rata i velikih kriza) , to najmanje dvostruko vratiti .a što se tiće samog dubrovnika, tu se vraća vjeruj mi, punoooo više.
nisam odvjetnik vlahovića , ali ovakvi uspješni ljudi su mi dragi i šteta je da ih nemamo više u rh.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Jesi ti dioničar Adrisa?

New Report

Close