ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo nas već na 275 [yawn]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Samo ne razumijem zasto se Adris toliko napumpava .
Dividenda podijeljena , nabit ce im dodatne poreze na duhan , losa turisticka sezona itd.
Mozda netko ima odgovor ?


Samo ne razumijem zasto se Adris toliko napumpava .
Dividenda podijeljena , nabit ce im dodatne poreze na duhan , losa turisticka sezona itd.
Mozda netko ima odgovor ?

Možda bi netko na ovo i znao odgovoriti, kada bi razumio na što misliš.
Što ti znači to "napumpavanje"? Kako se to napumpava podcijenjena dionica?
Možda misliš na kojekave špekulantske aktivnosti, koje se stalno događaju na svim dionicama, gdje "ko krdo vukova" ih salijeću, slikovito rečeno u jednom članku o špekulantima kojega sam nedavno čitao.
A koji je interes špekulanata, interes mi je jahati na valovima i tako tobože zarađivati neku kunu. Iskreno to uopće ne razumijem i ne vjerume da se tako može "zaraditi".

Što se tiče zadnjih poteza u poreznoj politici, oni su prije svega sramota ove Države, a sad što su problem TDR… da, problem su, ali TDR i Adris se znaju nositi sa problemima.

Što se tiče turističke sezone, pa i nije tako loša, ali ja cijelim turističkim poslovanjem kontinuirano nisam zadovoljan, no i tu se ipak kreće prema naprijed, možda nedovoljno, ali ipak sam optimist gledajući dugoročno.

Za Adris je trenutno najvažnije, uz širenje duhanske divizije na nova tržišta, način na koji će investirati svoja godinama akumulirana sredstva prije svega mislim tu na onaj dio koji će završiti u nove djelatnosti koje tek treba ostvariti. Ovisno o razvoju situacije današnja podcijenjenost dionice može biti manja ili veća, ali svakako je u pitanja enormno velika podcijenjenost rijetko viđena na našem TK osim na primjerima nekih mikro cap kompanija i zato mi tu nije jasno na bilo kojim do sada viđenim cijenama zašto bi se bilo kakav evenutalni rally u cijeni (a kojega doduše sada niti ne vidim) smatrao nekakvim "pumpanjem", po meni to jednostavno znači da cijena ide prema fundamentima, tj. da je na početku svog dalekog puta, jer su fundamenti daleko iznad ove današnje realnosti što se tiče cijena dionice.

Vrlo dobro si mu odgovorio, pozdrav !

Možda je kraj 9 mjeseca pa kvartalni izvještaji, razno raznih fondova trebaju kozmetičke zahvate.
Možda su pisanja o prodaji nekih lijepših komada srebrnine RH, povezane uz super ulaganja od strane ADRIS grupe i famozne gotovine na računu iste grupacije
Možda se optimizam sa svijetskih burzi prenio na naše tržište.
Za surfere tu nema baš previše kruha jer su periodi dugi a amplitude male.
Kod mene "hold"

ooooooooooooooodličan filmić!!!!!!
http://www.bat.com/group/sites/uk__3mnfen.nsf/vwPagesWebLive/DO89JF9G?opendocument&SKN=1

O stvarima o kojima ovdje ponekad pričamo, ovdje lijepo slikovito.

jao što smi likvidni danas

…a, možda se i netko od inih želi malo iskrcati na višim razinama,pa raji nabija cijenu,već viđeno…
Nego ono što sam htio "primjetiti" je to da se kolega Todorić i u ovoj nazovimo to "krizi koječega" sve više i više širi,eno energetika,pa benz. pumpe,pa sad je postao i kralj kioska u Hrvata,ubrzo će mu ,ako već nije naša lijepa RH postati pretjesna,a ovi naši spavaju,spavaju,spavaju ili možda čekaju smak svijeta,onda će biti brate sve džaba,budzaštoi pravo vrijeme za odriješiti kesicu hihihihihi…..

Kristalna plaketa:
http://www.barkun.hr/index.php/2010100542275/Gospodarstvo/TDR-dobitnik-Kristalne-plakete-za-najuspjesniju-istarsku-kompaniju.html


…a, možda se i netko od inih želi malo iskrcati na višim razinama,pa raji nabija cijenu,već viđeno…
Nego ono što sam htio "primjetiti" je to da se kolega Todorić i u ovoj nazovimo to "krizi koječega" sve više i više širi,eno energetika,pa benz. pumpe,pa sad je postao i kralj kioska u Hrvata,ubrzo će mu ,ako već nije naša lijepa RH postati pretjesna,a ovi naši spavaju,spavaju,spavaju ili možda čekaju smak svijeta,onda će biti brate sve džaba,budzaštoi pravo vrijeme za odriješiti kesicu hihihihihi…..

Da , za nepovjerovati ,
Toda se širi zaduženjima , a ovi keš imaju ali su zavezali kesicu i ništa.
Pretpostavljam zadovoljni sa 5-7% kamatom.

smanjuje se minus.......

@goldy

Nova tvornica u izgradnji, novi hotel u izgradnji… nije to baš ništa.
Moglo bi više – i bit će više. Ali nije istina da i sada "baš ništa".

Jasno , nije ništa
ali s 2 mlrd keša danas u RH u mrežu neki ‘kapitalc’ bi morao upast….
Pogotovo kad iz samog vrha države nude prikladnu ‘mladu’ nadam se ne preskupo da je ADRIS oženi…

Što se tiče dividenda : Nije dovoljno samo u SKDD poslat , jer oni za sada nitkom nisu dostavljali ništa.A izgledada niti neće (e to mi nije jasno? [huh])
Najlakši put bi bio da oni za sve dioničare pošalju br. žira u trg.društva ali u tel. razgovoru s tipom u SKDD sam shvatio da ot toga ništa.
Zašto radit jednostavno – kad se može komplicirat …
Ja dostavio žiro u ADRS u petak – danas dobio…

smanjuje se minus.......

New Report

Close