ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Svi koji ovako razmišljamo selimo tamo, a ovi neka ostanu ovdje… i svatko će imati po svom. Zar nije dobra ideja?

nije. imaš to u usa i ne funkcionira.
federlna davanja koja su na početku bila minimalna, danas tu tolika da je potpuno svejedno kolika su lokalna davanja pojedine države i razlike koje su prije privlačile ili odbijale ljude iz virginije u texas ili californiju su danas potpuno relativizirane. nema polovnih rješenja i na finjaka, to ne prolazi.
[/quote]

odi npr u reno ili carson city u nevadi, preko pola populacije su bivši kalifornijci… razlike su itekako vidljive

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



Jes jes kolega samo ste mašili poantu.

Skakanje je jednako štetno kao i pušenje.

Jedino se skakanjem ubiješ odmah i sa puno manje troškova društvu, dok se pušenjem isto ubijaš i to puneći nečije džepove a prazneći proračun koji svi punimo.

No kako bilo, ostavljam vas da si zapalite jednu u miru i tako nastavite raditi u korist vlastite štete [bye]

ne pušim i nemam namjeru započinjati. ne volim ni zagušljive prostore tako da potpuno podržavam zakon o zabrani pušenja jer nitko nema pravo trovati druge. ali ako želi trovati sam sebe tko je država da mu brani? pokušava ga štititi od samoga sebe? alkohol je legalan – tko brani odraslom čovjeku da kupi 2 gajbe pive i sve popije u jednom danu? neće svi prestati pušiti – a oni koji žele bolje da kupuju legalno i plaćaju porez. zabranom se stimulira kriminal i stavlja još veći teret na manjinu koja radi.
[/quote]

alkohol i cigarete su simboli nečega što nije zdravo, a legalno je

mislim da bi onda trebalo zabraniti da se ljudi debljaju, da piju različita obojanja pića (npr. coca cola), da uzimaju različite dodatke prehrani (u teretanama)

čak i bavljenje vrhunskim sportom je štetno

puno manji problem danas je odabrati nepušenje i na taj način se ne trovati, puno je veći problem što danas ne znamo koja hrana je zdrava,a koja nas polako ubija, a da to niti ne znamo


Što manje kompanija koje zarađuju a svojim djelovanjem uzrokuju teške bolesti ili negativno utječu na eko sustav to bolje. Mislim da bi Vlada trebala dignuti trošarine na cigarete za 100% i smanjiti broj pušača tj. utjecati na zdravlje poreznih obveznika tj. produžiti životni vijek. Adris zarađuje ogromne novce iako zna da prodaje otrov od kojeg ljudi umiru i koji uzrokuje ovisnost. Pušenje treba zabraniti kao što je zabranjena i droga a firme kao Adris proglasiti državnim neprijateljima te onemogućiti da legalno raspačavaju otrov od kojeg umire sve više i više mladih ljudi. Aktivno se treba boriti protiv svih firmi koje zarađuju ogromne novce na tuđoj muci ili koje uništavaju živote ljudi svojim proizvodima.
Zato treba bojkotirati njihove proizvode i ne ulagati u njihove dionice.Živjeli

Odličan komentar, pa nije zemaljsak kugla naša prćija da je možemo proćerdati i nikome ništa, treba nešto ostaviti i budućim generacijama. Najgori su ovi koji se predstavlkjaju nekim demokratima a zapravo su prikrivene komunjare sa devizom uSe naSe i poDase. Takvi bi nama koji smo osviješteni ekološkim problemima najradije na silu zatvorili usta. A sve za sveti novac i profit po svaku cijenu

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........




Jes jes kolega samo ste mašili poantu.

Skakanje je jednako štetno kao i pušenje.

Jedino se skakanjem ubiješ odmah i sa puno manje troškova društvu, dok se pušenjem isto ubijaš i to puneći nečije džepove a prazneći proračun koji svi punimo.

No kako bilo, ostavljam vas da si zapalite jednu u miru i tako nastavite raditi u korist vlastite štete [bye]

ne pušim i nemam namjeru započinjati. ne volim ni zagušljive prostore tako da potpuno podržavam zakon o zabrani pušenja jer nitko nema pravo trovati druge. ali ako želi trovati sam sebe tko je država da mu brani? pokušava ga štititi od samoga sebe? alkohol je legalan – tko brani odraslom čovjeku da kupi 2 gajbe pive i sve popije u jednom danu? neće svi prestati pušiti – a oni koji žele bolje da kupuju legalno i plaćaju porez. zabranom se stimulira kriminal i stavlja još veći teret na manjinu koja radi.
[/quote]

alkohol i cigarete su simboli nečega što nije zdravo, a legalno je

mislim da bi onda trebalo zabraniti da se ljudi debljaju, da piju različita obojanja pića (npr. coca cola), da uzimaju različite dodatke prehrani (u teretanama)

čak i bavljenje vrhunskim sportom je štetno

puno manji problem danas je odabrati nepušenje i na taj način se ne trovati, puno je veći problem što danas ne znamo koja hrana je zdrava,a koja nas polako ubija, a da to niti ne znamo
[/quote]

o tome i govorim. kako zabraniti nekome da 3 puta dnevno jede fast food? hoćemo li zabraniti sve što je nezdravo? tko će odlučivati što je zdravo a što ne? dali bi i dalje ljudi kupovali te proizvode ali na crno?

nema smisla štititi ljude od njih samih, oni su uvijek u prednosti

puno korisnije bi bilo raditi na edukaciji

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Najgori su ovi koji se predstavlkjaju nekim demokratima a zapravo su prikrivene komunjare sa devizom uSe naSe i poDase. Takvi bi nama koji smo osviješteni ekološkim problemima najradije na silu zatvorili usta. A sve za sveti novac i profit po svaku cijenu

ovo je za hall of fame

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

@pajcek1, @Ringo

http://www.tdr.hr/novosti_press/novosti/objava_28072009.html
http://www.tdr.hr/novosti_press/novosti/objava_15032010.html

Toliko o okolišu.

A ljudi za razliku od ostatka prirode imaju slobodnu volju i sami su zaduženi sa zaštitu ili ne zaštitu sebe i svog zdravlja.

Čovjek ima pravo raditi stvari rizične za svoje zdravlje.
Ne radi se ovdje samo kako ConanOBrain kaže o tome "može" li se ljudima zabraniti ili ne, nego je suštinski neispravno braniti im (makar i to mogli efikasno provesti).

Ljudima treba dopustiti da sami za sebe svaki po na osob kako želi odlučuju o svom životu i zdravlju (i predomišlja se koliko god želi, i snosi posljedica svojih odluka).

To su stvari koje ne smiju biti u rukama "drugih", "društva" i sl.
To vam se inače zove: sloboda 😉

pa ko ti brani pušit?
da ga ja vidim, majka ga rodila.

Pušač sam i cigare cu mi postale zrak, nema tu više gušta eventualno iza ručka ,ali bez njih više ne mogu. Evo danas mi pušioničari komentiramo poskupljenje ali nitko od nas ne razmišlja o odustajanju. Jedno opće mišljenje je da nas laganini kuhaju kao žabe cijene podižu po kunu-dvi-tri svako nekoliko
vremena sve dok se ne ujednačimo sa EU kad će paketić cigareta koštat cca 25 kn. Za nas okorjele dimnjačare jedina nada prije gubitka zdravlja je šok terapija da cijene skoče na 100 kn pa bi eventualno počeli razmišljat o oduštajanju od pušenja.

Ima samo jedna dobra stvar u poskupljenju i u skupim cigaretama postajat će nedostupnije mladim snagama.


pa ko ti brani pušit?
da ga ja vidim, majka ga rodila.

Pa kao što vidimo u prethodnim postovima, gospodin pajcek, i gospodin ringo, oni bi pušenje "kriminalizirali". Vjerojatn na sličan način i sve ostale stvari koje nisu dio njihovog osobnog lifestyle-a.

Ja sam u životu samo jednom, kao dijete, probao cigaretu, nije mi se svidjelo i više nikada nisam. Ali to što ja ne pušim, nije razlog (i kada ne bih bio dioničar firme vlasnika TDR-a) da to drugima "branim" kao ova cijenjena gospoda što bi napravili da ih se pita.
Što se mene tiče neka puši tko god i što god želi, neovisno o tome pušim li to ja ili ne, imam li s time kakve veze ili ne.
Bitno je samo da ne dime u blizini mene. Zato pozdravljam zakon o zabrani konzumacije u zatvorenim javnim prostorima (osim ako nisu označena kao dozvoljeno pušenje, ja bih uveo da svatko može izabrati dozvoljava li u svom objektu ili ne… pa neka zakoni tržišta odrede gdje će toga bit a gdje ne – onda bi to bili skroz pošteno)

Lega Lynx nitko vas ne bi kriminalizirao nego duhan treba zabraniti baš kao i drogu, jer stvara ovisnike i loše djeluje na zdravlje i psihu ljudi.
Dakle ja sam vašoj strani, kad već vi pušači sami ne možete protiv tog opakog poroka.
Netko treba voditi brigu za vaše zdravlje kad već vi sami niste u stanju.

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

@Ringo
Predlažem da još jednom pročitaš, čini se da uopće ne razumiješ što ja govorim.

Danas bi možda najbolje pitanje bilo koji je proizvod uopće zdrav.
Za cigare se zna da su štetne i lipo stoji obavijest na kutijici što je diskriminacija za ostale proizvode koji su još štetniji a na njima ništa ne piše.
Ova druga sranja koja jedemo i udišemo su puno gora od cigara. Misliš jedeš zdravo, a ono jedeš zadnje smeće (nabildane piliće, zatrovano voće itd, bezbroj E-ova).

New Report

Close