ABACUS BROKERI

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ABACUS BROKERI

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uvijek je kriv neko drugi, čas fina, čas Hnb, čas Hanfa, pa vlasnici i uprava banke, pa onda niko za ništa nije kriv.
Ispast će da su svi sve radili po zakonu, a stradala masa ljudi i privatnih firmi o kojima niko ništa ne govori.
Šta je sa poduzetnicima koji su tamo imali račune i njihovim zaposlenicima koji neće dobit plaće, dobavljačima koji neće bit plaćeni, pa onda dalje njihovi zaposlenici.

A ovima je samo bitno ko ima većega!!!

Shvatite već jednom da ste tu da osigurate da sustav funkcionira, a ne da ga vi još više rasturate.
I shvatite da plaće dobivate od svih tih ljudi koji su imali račune u toj banci i koji plaćaju poreze.

Zaboli mene sad jel kriva Hanfa, HNB, Fina ili pak neki peti ortak.
Hoću da sustav funkcionira da se mogu brinut o onome šta ja radim, a ne da moram poznavati 555 različitih zakona sa svaku glupost koju hoću radit. Ja ih ni ne trebam poznavat. Ja trebam znat ono što ja radim.
I hanfa i HNB su nadzirale tu banku konstantno.
Kakav je to nadzor kad mu se takve stvari dešavaju pod nosom. Pa nisu ovi od danas do sutra maznuli 250 miliona.
Možda Hnb sad dobro tumači zakone, možda Hanfa, nemam pojma- nisam pravnik. Al nisu oni tu da zatvore banku nego da osiguraju da banke rade po zakonu.

Znači NISTE radili svoj posao kako treba!!!

Da jeste, ne bi ovi u Credu ni mogli napravit sranje, pa ne bi vi trebali radit ovo što ste napravili i ne bi sad masa ljudi bila u problemima.

30,


Zaboli mene sad jel kriva Hanfa, HNB, Fina ili pak neki peti ortak.
Hoću da sustav funkcionira da se mogu brinut o onome šta ja radim, a ne da moram poznavati 555 različitih zakona sa svaku glupost koju hoću radit. Ja ih ni ne trebam poznavat. Ja trebam znat ono što ja radim.
I hanfa i HNB su nadzirale tu banku konstantno.
….

a ne, nema HANFA veze s nadzorom banaka, to je ISKLJUČIVO pravo i obveza HNB-a!!!!
čak je i FINA ustvrdila da HNB laže i iznosi neistine oko redosljeda plaćanja naloga tj. FINA je odbacila svaku svoju odgovornost za nezakonite isplate nakon blokade računa credo bake kad je u 2 minute deblokade pobran sav novac s računa Abacusa!!!!
ovdje netko mora gadno nahebati jer je to kriminal! da su barem toliko pametni pa da isplate klijente Abacusa (pišljivih 9 milja kuna naspram 400 milja kuna koje su već isplatili) pa bi se sve smirilo, ali u DAB-u i HNBu se prave ludi pa onda 2000 klijenata Abacusa već polako gubi živce i moguće da se pišu nove kaznene prijave!

Hanfa je trebala kontrolirat rad skrbništva u banci. Prema HNBu je trebala kontrolirati i račune 13.
Zašto sad HNB ne pušta lovu na skrbničkom u Nizozemskoj??
Šta znači da ni lova na skrbničkom nije sigurna???

Ali HNB je trebao kontrolirati rad banke i nisu trebali dozvoliti da do ovoga dođe. Kad su tako pametni što nisu otkrili sranje davno prije, postavili svoga upravitelja i doveli stvari u banci u red. A ne dozvolit da ovi u banci naprave tolko sranje pa zatvarat banku.

Pa ne trebaju obrtnici i mali doo-ovi proučavat pravila HNBa (i to konstantno jer ih ovi svako malo mijenjaju) da bi odredili di će držat svoju lovu.
SVOJU ej, a ovi u ovom zadnjem priopćenju kažu da je to lova od banke. Pa su je zato mogli uzet!
Šta sad kad Unicredito počne povlačit lovu iz ZABE?? Onda ni svi klijenti Zabe neće biti zaštičeni.
Kako da ja znam na koji način je banka označila moj račun u FINI?? Ja imam ugovor i on je svetinja!!! Bar bi trebao biti!
A ne da HNB promjeni neka svoja pravila, pa moja lova više nije moja, a da ja to ni ne znam!!

Glavni krivci su ovi u Credu, ali i institucije koje nisu radile svoj posao, izgleda godinama. Jer da jesu, ne bi došlo do toga da zatvaraju banku. I sad umijesto da problem rješe, oni se prepucavaju!!!

Toliko o njihovoj pameti!!

Bitno da je neko drugi kriv!!!

30,

Glavni krivci su ovi u Credu, ali i institucije koje nisu radile svoj posao, izgleda godinama. Jer da jesu, ne bi došlo do toga da zatvaraju banku. I sad umijesto da problem rješe, oni se prepucavaju!!!

Smješno je očekivati da državni službenici u Hanfi i HNB-u rade svoj posao..

Glavni krivci su Abacus brokeri jer rade s kriminalnim bankama tipa Credo, Centar itd.!


30,

Glavni krivci su ovi u Credu, ali i institucije koje nisu radile svoj posao, izgleda godinama. Jer da jesu, ne bi došlo do toga da zatvaraju banku. I sad umijesto da problem rješe, oni se prepucavaju!!!

Smješno je očekivati da državni službenici u Hanfi i HNB-u rade svoj posao..

Glavni krivci su Abacus brokeri jer rade s kriminalnim bankama tipa Credo, Centar itd.!

[/quote]

glupost! HNB je dužan nadzirati banke jer im oni daju dozvolu za rad i prate njihovo poslovanje! ako je koja banka radila nešto nedozvoljeno to je kriv samo HNB koji to nije kvalitetno kontrolirao i spriječio nego sad kad je sve otišlo k vragu.
credo banka legalno je poslovala kao i sve druge banke i ne mogu sad bit krivi klijenti banke zato što regulatorna tijela nisu nadzirala credo banku na način da ne dođe do ovog sranja!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti


Koliko ja vidim, HNB je prebacio lopticu HANFI od koje traže da se očituje o kojem se slučaju radi, a time će biti određeno i da li klijenti Abacusa imaju pravo na povrat od 400.000 kn (DAB) ili do 150.000 kn (SKDD-Fond za zaštitu ulagatelja). Meni izgleda da je prvi slučaj jer sredstva klijenata su bila u banci koja je propala pa oni imaju pravo na istu zaštitu kao i ostali klijenti banke.

HANFA, čekamo vaše očitovanje….i požurite ako je moguće da se ovo ne otegne do proljeća

Sto li se sve ne moze dogoditi u ovom jadu od drzave. Meni nije jasno kako sad moze HANFA odredjivati odnosno tumaciti po kojem se kriteriju ima izvrsiti isplata sredstava sa racuna broj 13. Za tumacenje zakona je nadlezan sud sa svim njegovim visim i nizim instancama zakljucno sa Vrhovnim sudom odnosno Ustavnim ako neki zakon nije u skladu s Ustavom kao temeljnim aktom.

Nadalje, svaka odluka HANFE bit ce presedan prema kojem ce se dalje slicni slucajevi rjesavati. To je valjda jasno. Iz ovoga ispada da ce u slucaju propasti brokerskog drustva svakon klijentu ponaosob biti isplaceno do 150 000 kuna a u slucaju propasti banke u kojem se nalazi racun brokerskog drustva isplat ce po klijentu biti do 400 000 kuna. (ako se tako sada utvrdi a moguce da se utvrdi i da bude isplata do 150 000)

Sta je sa tumacenjem da je racun br 13 zasticen i ne ulazi u stecajnu, ovrsnu ili neku drugu sferu naplate potrazivanja vjerovnika?
Nadalje, sta je sa brokerskim drustvom u sklopu banke? Hipotetski, sto ce se dogoditi ako banka koja ima odjel za brokerske poslove propadne? DAB ce isplatiti klijente prema gore navedenom scenariju?

Nadalje, zasto se nitko od drugih akera trzista kapitala ne javlja? Od brokera, drugih investicijskih i spekulanskih institucija do mirovinskih fondova, banaka, osiguravatelja i svog jada koji sudjeluje u ovoj zabokrecini?

Nadalje, kako se misli povratiti povjerenje investitora? Jos sad kad ovi koji su dosli na Markov trg uvedu porez na spekulantsku kupovinu dionica (odnosno ako se dionice drze manje od godinu dana) i porez na dividende?

Tko stiti privatne i fizicke osobe od legalne pljacke? Tko stiti klijente mirovinskih fondova gdje su ukucali buduce mirovine u Magmu, Optimu, Ingru (na 60 000 odnosno nakon stocksplita na 400 kn? – koliko vidim ta se Ingra sad trzi na 6 kuna) i jos podosta drugih dionica. Tko stiti dionicare od nesavjesnog poslovanja tvrtki? Nepostivanje rokova objavljivanja izvjesca i untarnji kriminal koji moze rezultirati propascu te tvrtke odnosno dionice. Najpoznatiji je primjer Djakovstina, ali ima ih jos.

I onda se cudimo sto su prometi manji od 10 milijuna kuna? Dobro je sto su i toliko. Tko ce doci od stranih investitora ili spekulanata trgovati na ZSE? Ovakvim nacinom te stanjem u gospodarstvu (za ovu godinu bit izvrsno ako nam BDP bude na nuli, a slijedeca ce biti jos gora) Crobex moze samo padati.

Mislim da je krajnje vrijeme da krivci odgovoraju, tada ce mozda nesto promjeniti. Ponavljam, mozda.

Srecom, nisam bio ni u Prvoj generaciji niti u Abacusu. Ali ovakvo ponasanje i stav zahtjeva rezolutnu i trenutnu akciju.

Pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


30,

Glavni krivci su ovi u Credu, ali i institucije koje nisu radile svoj posao, izgleda godinama. Jer da jesu, ne bi došlo do toga da zatvaraju banku. I sad umijesto da problem rješe, oni se prepucavaju!!!

Smješno je očekivati da državni službenici u Hanfi i HNB-u rade svoj posao..

Glavni krivci su Abacus brokeri jer rade s kriminalnim bankama tipa Credo, Centar itd.!

[/quote]

ne vidimo poveznicu sa drugim bankama ako je samo credo banka propala


A nisu li možda blokirali Abakus da bi se dioničari usrali i prešli u velike strane banke koje uslugu naplaćuju duplo skuplje .
Zamislite koju lovu su osigurali stranim bankama s tim da smo svi morali otvoriti Žiro račune za isplate dividende .
Opet će Rohatinski od naših kolonizatora biti proglašen najboljim guvernerom na svijetu .
http://www.abacus-brokeri.hr/posts.aspx?PageID=145&cmsID=46
Večernji list:
Željko Rohatinski
DOPUSTIO JE DA SE BANKE IZDIGNU
IZNAD PRAVA SVIH U HRVATSKOJ
…HNB pokreće likvidaciju Credo banke ,računi su blokirani…
…u Credo banci,dvije banke to uspjevaju i skidaju 9,1 milion kuna .
Tim slučajem sada se bavi i DORH jer stižu i kaznene prijave protiv HNB-a,koji je dvjema bankama omogučio po 120 sekundi vremena da "sjednu"na svima drugima nedostupne račune Credo banke i pokupe sve što nađu .

Zaposlenici iz Credo banke optuženi za pljačku 250 miliona pušteni iz zatvora .

Ništa ne javljaju mediji jel netko uhapšen iz HNB .

.


"Na temelju očitovanja kreditnih institucija i HNB-a, Hanfa je dala mišljenje da bi se novčana sredstva klijenata investicijskog društva u kunama na računu posebne namjene otvorenim u tu svrhu u Credo banci trebala smatrati imovinom položenom na povjereničkom računu podložnom obeštećenju u smislu odredbe članka 3a st.3. Zakona o osiguranju depozita, navodi se u priopćenju te agencije.

"Iako Agencija nije mjerodavna za tumačenje odredbi Zakona o osiguranju depozita, bilo je potrebno zauzeti stav o navedenom, budući da se radi o zaštiti sredstava klijenata investicijskih društava položenim na posebne račune kod kreditne institucije koje regulira ZTK", stoji, između ostaloga, u priopćenju koje je objavljeno na web stranicama Hanfe.

Nadalje, Hanfa je mišljenja da bi se novčana sredstva u kunama i devizama na skrbničkim računima Credo banke u prisilnoj likvidaciji, a koje ta banka drži za klijente temeljem sklopljenih ugovora o skrbništvu, kao investicijske usluge u smislu članka 5. stavak 2. točka 1. ZTK, trebala smatrati imovinom zaštićenom u smislu odredbe članka 42. stavak 5. ZTK, te u postupku likvidacije i/ili stečaja Credo banke sredstva na tim računima svakako treba izdvojiti i isplatiti klijentima skrbništva Credo banke u prisilnoj likvidaciji."

Izvor: http://business.hr/dogadjaji/hanfa-trazi-da-se-zastiti-novac-na-racunu-13

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Hanfa, HNB i DAB su se nakon tri tjedna prepucavanja i zataškavanja vlastitih pogrešaka usuglasili da mi, prevareni klijenti Abacusa, imamo pravo dobiti svoj novac. Sjajno. To je divno.


Hanfa, HNB i DAB su se nakon tri tjedna prepucavanja i zataškavanja vlastitih pogrešaka usuglasili da mi, prevareni klijenti Abacusa, imamo pravo dobiti svoj novac. Sjajno. To je divno.


Upravo to! Prestrašno! A zamisli koja bi to još bila bahatost napomenuti i kako bi u normalnim društvima dobili kakve kamate i ispriku za ovakav bezobrazluk… ali, čekaj, pa mi još nismo ni dobili NAŠU LOVU!

DAB nas fino zafrkava…

Još ništa od isplate…

Možda je vrijeme da se i mi udružimo i angažiramo odvjetnike, inače ode lova…

Moram priznati….hebe mi se za isplatu ( 16 Kn )….

ALI..od kad sam na drugom brokeru, kao da sam se vratio u srednji vijek .

Molim lijepo, kolege iz Abacusa, otvorite novu firmu i prenesite how-know na nju na opće zadovoljstvo , ODMAH se upisujem .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Moram priznati….hebe mi se za isplatu ( 16 Kn )….

ALI..od kad sam na drugom brokeru, kao da sam se vratio u srednji vijek .

Molim lijepo, kolege iz Abacusa, otvorite novu firmu i prenesite how-know na nju na opće zadovoljstvo , ODMAH se upisujem .

[/u] Evo ja prekidam niz podcrtanih postova :-)))

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


DAB nas fino zafrkava…

Još ništa od isplate…

Možda je vrijeme da se i mi udružimo i angažiramo odvjetnike, inače ode lova…

Mislim da vrijeme igra ulogu….

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close