1euro = 20 kuna

Ni Soroš, ni Buffet, ni Greenspan niti jedan analitičar na svijetu nije predvidio ovakovo stanje prije pune tri godine. Ne moraš imati diplome američkih koleđa, nemoraš imati ni diplomu hrvtaskih fakulteta da vidiš da je kuna jaka,uvijek je bila jaka i tu je najveća pogreška. Društvo nismo izgradili na naplaćenom stranom kapitalu kroz jeftina odmarališta i radnu snagu, već smo izgradili na posuđenim novcima za skupi luksuz, od tih što su nam te iste novce posudili. Nismo izgradili niti jednu elektranu, niti jednu akumulaciju, držali smo jaku kunu da bi brodogradnja bila jaka, a slavonija upropaštena, subvencionirali smo ta brodogradilišta koja su trebali biti jaka, a poljoprivredi slavoniji smo dali samo na papiru poticaje i kapitalna ulaganja. Uvozili smo gluposti, sustavno upropaštivali industriju. Toaletni papir ne proizvodimo, željeze se dugo kovalo, gradili smo sa posuđenim parama, pravili stambene štedionice i sada ljudi robijaju za malo kvadrata. Gdje smo i što nas još čeka? Zapitaj te se. Zadnja prognoza i savjet od samoprozvanog najboljeg hrvatskog analitičara je gospodarite troškovima i kupujte zemlju ne proizvodi se. Maknite se iz grada, jer grad više nema industriju da opravda svrhu postojanja. Zamjenite skupe stanove sa jeftinim kućama na selu, napravite proizvod i mjenjajte ga za drugi. Tu su stvari opipljive i realne. A državnoj upravi prepustite da se bori sa dađbinama i elitom. Kako je Saponiji Osijek malo tržište samog grada tako je i gradu malo stanara države uprave. Pozdrav i vidimo se na nekom fakultetu a onda i u politici. Školujte djecu da budu političari to je najsigurnija investicija. Političar je političar, ma koliko loš bio.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


Kako vrijeme prolazi, tako znam malo sagledati svoje razmišljanje prije 5 ili 10 godina. Zadrti jugonostalgičar (mada i sad mislim da je Titov komunizam nešto nevjerovnto), sve za ljude, posao, traži, upošljavaj, druži se, pomaži, sve za druge i onda se toliko razpneš… 5 bankrota, i uvijek dionice izvuku. Tako da mi nije ni na kraj pameti pokretanje proizvodnje ili biznisa. To je robija. Sjećam se JANAFA i reverzne pumpe koja je koštala 200 milijuna kuna, pa Tuđmanov most isto preko 200 milijuna kuna, recimo sportska dvorna u Osijeku 960 milijuna kuna???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Te cifre zaslužuju ovoliko upitnika, mislim to me pije tangiralo. Sad? Počeo sam razmišljat kao kapitalista. Neto će platiti 960 milijuna za dvoranu, recimo za e pare kupiš hotele društva u Trogiru, Korčuli, Podgori, VIsu, i još ostane za burek. Jedna dovrana kao recimo 4 hotelska poduzeća sa svom imovinom cca 20 hotela, od koji neki imaju i bazene i dvorane 🙂 Ma o ćemu mi tu tipkamo? Prođe to sa godinama. Pridružiš se njima i sve 5 😉 Nego počeli ameri pravit pi*darije ona luda Hillary hoće uvesti besplatno zdrastvo za amere. Bill Gates kaže da kapitalizam treba služiti svima. Što nagovješta da ću opet morati mjenjati poglede. Sad će opet biti komunizam, ali ne Titov. Sve što se radi u hrvatskoj je vjerovatno diktirano izvana. Nema više hrvatske pameti.. A bolnice su jad i koma i biti će još gore. Ne stvaraju profit, ali kad se počne štampat lova za zdrastvenu skrb, e onda će biti super, samo do tada ih moramo upropastiti pa privatizirati. Već proživljeno… [rolleyes]

[thumbsup]

samo što nije...

Bome,dobar post. [thumbsup]

HAHAHHAHAHAHAH

Onaj ko ti udari jedan,da Bog mu staru iskarao politicar.

HAHAHHAHAHAHAH

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/49932/Rohatinski-je-spreman-ici-na-sve-ili-nista.html

Zanimljivi mi komentari. Evo nekih..

stariprije 50 min.
ROHATINSKI JE ZLOČINAC HRVATSKE EKONOMIJE. ON JE SVOJIM MJERAMA UPROPASTIO GOSPODARSTVO, A OMOGUČIO STRANIM BANKAMA I UVOZNOM LOBIJU DA SE STRAŠNO OBOGATI, TE DRŽAVNIM PARAZITIMA DA SE BEZGRANIČNO NAMNOŽE, A SVE TO NA RAČUN NAŠIH UNUKA, KOJI ĆE PLAĆATI NASTALE DUGOVE

111prije 42 min.
vrlo jednostavno proizvedi izvezi i donesi devize a kao nagradu dobiješ bonus iz tih 10 milijardi

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


Ni Soroš, ni Buffet, ni Greenspan niti jedan analitičar na svijetu nije predvidio ovakovo stanje prije pune tri godine.

Nije istina. Peter Schiff je najbolji primjer, ali ne i jedini. Na youtube ima zanimljivih video isječaka iz tog vremena.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Da, ali što ti vredi predviđanje ako mašiš za par godina, propustiš val? I možda za par mjeseci svi počnemo slušati kako kriza nije ni bila, da je to samo umjetno potaknuto radi razvjanja svijesti 🙂 No činjenica je da je situacija ozbiljna za narednih brdo godina, ali koga to opće interesira? Bio sam gore pao sam dole i tako već šesti put u životu. Ako im nepaše da trošim 40 000 kn godišnje na registracije i kasko.. Mogu i ja dalje voziti golfa dvicu 😉 Ali da li će vlada preživiti sa mojim golfom dvicom i sa grahom iz kotlića pripremitog na drvima, to je pitanje? Vidim da već falim par tisućama obrtnika 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/49932/Rohatinski-je-spreman-ici-na-sve-ili-nista.html

Zanimljivi mi komentari. Evo nekih..

stariprije 50 min.
ROHATINSKI JE ZLOČINAC HRVATSKE EKONOMIJE. ON JE SVOJIM MJERAMA UPROPASTIO GOSPODARSTVO, A OMOGUČIO STRANIM BANKAMA I UVOZNOM LOBIJU DA SE STRAŠNO OBOGATI, TE DRŽAVNIM PARAZITIMA DA SE BEZGRANIČNO NAMNOŽE, A SVE TO NA RAČUN NAŠIH UNUKA, KOJI ĆE PLAĆATI NASTALE DUGOVE

111prije 42 min.
vrlo jednostavno proizvedi izvezi i donesi devize a kao nagradu dobiješ bonus iz tih 10 milijardi

Pustiti komentar gdje se odvratno vrijeđa našeg guvernera je neodpustivo i sramotno. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/49932/Rohatinski-je-spreman-ici-na-sve-ili-nista.html

Zanimljivi mi komentari. Evo nekih..

stariprije 50 min.
ROHATINSKI JE ZLOČINAC HRVATSKE EKONOMIJE. ON JE SVOJIM MJERAMA UPROPASTIO GOSPODARSTVO, A OMOGUČIO STRANIM BANKAMA I UVOZNOM LOBIJU DA SE STRAŠNO OBOGATI, TE DRŽAVNIM PARAZITIMA DA SE BEZGRANIČNO NAMNOŽE, A SVE TO NA RAČUN NAŠIH UNUKA, KOJI ĆE PLAĆATI NASTALE DUGOVE

111prije 42 min.
vrlo jednostavno proizvedi izvezi i donesi devize a kao nagradu dobiješ bonus iz tih 10 milijardi

Pustiti komentar gdje se odvratno vrijeđa našeg guvernera je neodpustivo i sramotno. [bye]
[/quote]
Početkom prošle godine su svi govorili da nas je "naš guverner" spasio da ne upadnemo u krizu kao ostatak svijeta, ali bogme sada se vidi da nas baš i nije spasio.
Povijest će najbolje pokazati jeli nas spasio ili ne. Neke odluke se tek manifestiraju nakon nekoliko godina. Možda za 5, možda za 10, a možda čak i za 20 godina ćemo tek imati koristi ili štete od njegovih poteza, a tako i od drugih.

Isto tako smo svi mislili da će burza rasti ako HDZ pobjedi, ali s vremenom smo se svi uvjerili na svojoj koži da smo pogriješili. Razlog nije bila samo svjetska kriza. Kad se samo sjetim padova nakon Sanaderovih (HDZ-ovih) izjava: u banani smo, ukinut ćemo drugi mirovinski stup, njegov odlazak, pa sad povratak,…

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Meni se više sviđa srpski model. Oslabi valutu, pojačaj gospodarstvo i za 5 godina mi i dalje u banani, a oni sila balkanska. Nemaju more ali zato Fiat, Dong Feng, građevinari po svijetu, prehambrena industrija, energetska sila, svega kod njih ima.. A dinar sa 74 skoro na 100 dinara za euro. Kao kuna sa 7,4 na na 10 kn 🙂 Ali naslov je 20 kn 🙂 10 kn mi bilo pre blizu i pre realno, no tako smo dirigirani da ne vidimo posljedice. A valjda more vrijedi ovih 7,2-4 😉

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Pozdrav svima…Moram reagirati ne neke napise ovdje jer su po meni čista glupost.

Pero021, 24.01.2010. u 10:42

Početkom prošle godine su svi govorili da nas je "naš guverner" spasio da ne upadnemo u krizu kao ostatak svijeta, ali bogme sada se vidi da nas baš i nije spasio.
Povijest će najbolje pokazati jeli nas spasio ili ne. Neke odluke se tek manifestiraju nakon nekoliko godina. Možda za 5, možda za 10, a možda čak i za 20 godina ćemo tek imati koristi ili štete od njegovih poteza, a tako i od drugih.


@Nalet
…Kako bi ti molim te rješio krizu? Rohatinski spašava narod od GLADI praktički receno! Da on ne provodi politiku HNB kako je provodi danas bi imali DEPRECIRANU kunu (sigurno poviše 8kn za euro). Kuna je danas aprecirana i to je bolje za nas jer MI kao uvozno-zavisna ekonomija. Zašto je bolje? Pa da aprecira kuna definitivno bi nam skocile cijene svih proizvoda i deficit bi bio jos veci a građani GLADNI! Ne kažem da je ovo dugoročno dobro, ali je realno u ovoj situaciji u kojoj se nalazimo! Kako bih ja rješio krizu? Tečaj ne bih dirao, vec bi mjerama fiskalne politike poticao rast agregatne potražnje koja bi automatski oživila gospodarstvo, uključio bih više poticaja za male poduzetnike koji cine najveci udio gospodarstvenika na našem tržištu,smanjio bih poreze (jer ovaj harač smanjuje potrošnju građana što utjece na poduzetnike/poduzeća). Što se tice deficita, više bih promovirao investicije u gospodarstvu nego da 90% deficita ide u potrošnju kao što je bilo sada.

Pero021, 24.01.2010. u 10:42
Meni se više sviđa srpski model. Oslabi valutu, pojačaj gospodarstvo i za 5 godina mi i dalje u banani, a oni sila balkanska.

@Jedan proš…Ne bih se složio jer što dobivamo sa slabljenjem valute? Teoretski oslabljenjom valutom stječemo povoljnu konkurentsku poziciju na međunarodnom tržištu ali što bi realno Hrvatska dobila s tim? Ništa! Hrvatska nema proizvodnju/potencijalno izvozna dobra (ne pricam o prozivodima niske dodane vrijednosti i poluproizvodima) kojima bi se mogla opravdati deprecijacija. Kako bi ti pojačao gospodarstvo? Objasni mi molim te to?

Par greškica:D …I to je bolje za nas jer smo uvozno-zavisna ekonomija. PA da DEPRECIRA kuna definitivno bi nam skočile cijene…

E gospodine Pero tema je otvorena prije pet godina. Sada je lako biti general.. Nikad nećemo saznati što bi bilo da smo zabranili zaduživanje, oslabili kunu i ostalo, ovoj situaciji nema više spasa. Jedino ako uđemo u EU pa ljudi koji su na birou dobivaju cca 800 eura primanja, radnici od 1700-2500 eura pa se opet sve pokrene. U protivnom mi nemamo niti 1% šanse da se izvučemo. Morat ćemo otpustiti državnu upravu, zaustaviti gradnju, poskupiti energente, komunalane naknade i narednih 10 godina otplačivati afere i ostalo. A u proizvodnju ni pomisliti jer ćemo biti osuđeni na propast. Slijedi 10 godina bijede i preživljavanja.
I za kraj malo zabave..
http://www.youtube.com/watch?v=lDeZP_B1YS4

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


Nikad nećemo saznati što bi bilo da smo zabranili zaduživanje, oslabili kunu i ostalo,

Ali možemo sanjati

Da sanjati, kako platiti sve skuplje režije i izbječi bilo koji oblik kažnjavanja..

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

New Report

Close