10 činjenica o Agrokoru koje možda niste znali

Naslovnica Forum Komentari članaka 10 činjenica o Agrokoru koje možda niste znali

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Agrokor je ukupno dužan preko 2,5 milijardi EUR a kupovina Merkatora je omogućena kreditima banaka a ne dobiti iz poslovanja.


Agrokor je ukupno dužan preko 2,5 milijardi EUR a kupovina Merkatora je omogućena kreditima banaka a ne dobiti iz poslovanja.

što si toliko jalan što drugi zarađuju? pusti ljude nek se vesele, kupnja mercatora čekala se 2 godine…kamo sreće da su i druge firme u stanju odraditi ovakva preuzimanja, gdje bi nam bio kraj!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Žalosno je čitati ovakve komentare kao od korisnika Andy na poslovnim portalima: “… a ne dobiti iz poslovanja” bože……

Zašto si se toliko uzbudio na njegov komentar? Pa činjenica je da Mercator nije kupljen sredstvima iz investicijskih fondova Agrokora, a sama kupnja Mercatora je korak dalje u monopolizaciji maloprodaje u Hrvatskoj. Zašto se ne bi spomenulo koliko ima dugovanja prema manjim dobavljačima kojima se blokiraju računi zbog ovakvih dobročinitelja.

@Kavanagh, pa ako je tako los Agrokor prema svojim dobavljacima, kako ti pises, onda bi im ja savjetovao neka pokusaju kod Walmarta. Naime, Walmart placa tek kad proda robu. Znaci, sve ono sto je na policama je kredit dobavljaca.

Walmart barem plaća kad proda.

@viewer – ova usporedba je nebulozna i ne govorim ovo napamet nego iz iskustva, bilo bi dobro kad bi platio nakon prodaje (što je po meni protiv zakona tržišta jer trgovac ne snosi nikakav rizik), ali ne plaća ni tako nego se uvijek kompenzira i to ne u cjelovitim iznosima. Jedina činjenica je da su zaštićeni jer su preveliki zalogaj kako imovinski tako i iz razloga jer zapošljava 40 000 ljudi.

@viewer – ova usporedba je nebulozna i ne govorim ovo napamet nego iz iskustva, bilo bi dobro kad bi platio nakon prodaje (što je po meni protiv zakona tržišta jer trgovac ne snosi nikakav rizik), ali ne plaća ni tako nego se uvijek kompenzira i to ne u cjelovitim iznosima. Jedina činjenica je da su zaštićeni jer su preveliki zalogaj kako imovinski tako i iz razloga jer zapošljava 40 000 ljudi.



Agrokor je ukupno dužan preko 2,5 milijardi EUR a kupovina Merkatora je omogućena kreditima banaka a ne dobiti iz poslovanja.

što si toliko jalan što drugi zarađuju? pusti ljude nek se vesele, kupnja mercatora čekala se 2 godine…kamo sreće da su i druge firme u stanju odraditi ovakva preuzimanja, gdje bi nam bio kraj!
[/quote]

Da imamo još tsamo tri Todorića , ne bi bilo recesije u nas .

Da imamo još tsamo tri Todorića , ne bi bilo recesije u nas .
[/quote]

Da imamo još tri Todorića svi bi bili na minimalcu jer ne bi bilo konkurencije na tržištu rada. I sada ljudi rade kod njega ne zbog velikih plaća nego jer nema alternative.

Siguran sam da Todorića napadaju jadnici , neznalice , ljenčine i loši radnici koji nisu u stanju zaraditi ni za sebe , ni za ženu , ni za djecu.

.

nemijte lupati gluposti,roba se plaća svuda osim na balkanu i sad će biti po novome i u Slo.kakav Walmart , kakav povrat robe.to ima samo u pevecu i konzumu.
u stilu “15 dana nakon isporuke,jedan naš proizvođač jagoda je dobio poziv od todorića da dođe po svoju robu jer je nisu svu prodali”

prije lupetanja malo se raspitati ako se ne zna iz prve ruke.

Najveći fenomen u Hrvatskoj je priča kako Agrokor odnosno Konzum ne plaća kao da ne postoji niti jedan drugi trgovački lanac u zemlji, nisam u toj branši ali čisto sumnjam da Konzum ima veće rokove od Kauflanda, Plodina, Interspara, Bille, Lidla i drugih
Konzum drži oko 30% tržišta , znači manji dio ako ti ne plati ne daš mu više robu i doviđenja…

@ neo,

u pravu si.
Samo blesav bi dao robu ili usluge nekome za koga sumnja da mu neće platiti.

Siguran sam da Todorića napadaju jadnici , neznalice , ljenčine i loši radnici koji nisu u stanju zaraditi ni za sebe , ni za ženu , ni za djecu.

.

New Report

Close