10 činjenica o Agrokoru koje možda niste znali

Naslovnica Forum Komentari članaka 10 činjenica o Agrokoru koje možda niste znali

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

nemijte lupati gluposti,roba se plaća svuda osim na balkanu i sad će biti po novome i u Slo.kakav Walmart , kakav povrat robe.to ima samo u pevecu i konzumu.
u stilu “15 dana nakon isporuke,jedan naš proizvođač jagoda je dobio poziv od todorića da dođe po svoju robu jer je nisu svu prodali”

prije lupetanja malo se raspitati ako se ne zna iz prve ruke.

Najveći fenomen u Hrvatskoj je priča kako Agrokor odnosno Konzum ne plaća kao da ne postoji niti jedan drugi trgovački lanac u zemlji, nisam u toj branši ali čisto sumnjam da Konzum ima veće rokove od Kauflanda, Plodina, Interspara, Bille, Lidla i drugih
Konzum drži oko 30% tržišta , znači manji dio ako ti ne plati ne daš mu više robu i doviđenja…

@ neo,

u pravu si.
Samo blesav bi dao robu ili usluge nekome za koga sumnja da mu neće platiti.

Siguran sam da Todorića napadaju jadnici , neznalice , ljenčine i loši radnici koji nisu u stanju zaraditi ni za sebe , ni za ženu , ni za djecu.

.

U “regiji” prevladava gospodarski nacionalizam kojeg političari raspiruju.U međuvremenu propadaju tvrtke jedna za drugom zbog svoje neučinkovitosti uzrokovane političkim klijentelizmom i raširenom korupcijom.Uz to je nazočan i poznati nacionalni jal iliti zavist do svakog uspješnog poslovnog čovjeka.Pod krinkom nacionalnog interesa lokalne barabe pljačkaju svoju naciju.Otvoreni trg je jedino jamstvo gospodarskog napretka na ovim prostorima!

Pa vidi se po komentarima da nisi u toj branši kao i većina ostalih. Nemoj ti gledati samo Konzum, treba promatrati šire tržište u sklopu Agrokora. Ono što se događa kod nas je da se jednom čovjeku dopušta ono što se u normalnim državama regulira. Sa kupovinom Mercatora imati će veći udio na tržištu od svih ostalih vodećih lanaca zajedno, za sada 30% +Mercator (5-10%). Ti navodiš Billu i Spar koji su zanemarivi, Lidl i Kaufland zajednički 15-20%, Plodine oko 5-10%, pa Mercator 5-10%. Ako ne plati i ne daš mu više robu? Kome ćeš prodati tu robu ako ne onome tko drži većinu tržišta. Ne vidiš začaran krug? Lidl svoju ponudu npr. ne bazira na proizvodima hrvatskih dobavljača. Samo ću ti postaviti jedno pitanje kao i ostalim braniteljima njegovog lika i djela. Zašto se nije nastavio širiti na zapadnom tržištu?

ove koji hvale poslovanje agrokora i koji kažu neka dobavljači prodaju svoju robu stranim lancima , kladim se da ih je tatica zaposlio u državnoj službi,jer očito nikad samostalno nisu zaradili niti lipicu

Za razlku od vas ja svaki vikend idem u špeceraj tako da mi nemorate prodavati fore o stranoj robi u stranim trgovačkim lancima. Rijetko kupujem u Konzumu ali sam stalno u Intersparu ill Billi i gle čuda… većina robe da ne kažem skoro sva je hr porijekla, neku dominaciju isključivo stranih brendova vidio sam samo u Lidlu al tamo sam bio dvaput u životu. Podravka, Franck, Vindija, Cekin, Ledo, Zvijezda, Viro itd svi su oni prisutni u svim trgovačkim lancima

Siguran sam da Todorića napadaju jadnici , neznalice , ljenčine i loši radnici koji nisu u stanju zaraditi ni za sebe , ni za ženu , ni za djecu.

A kupujem u onim prodavaonicama gdje dobijem dobru robu po najpovoljnijim cijenama.
Tu nisam lokal-patriota.
Uglavnom , većinu robe kupujem u Konzumu jer mi je dovoljno kvalitetna i cijena mi je pristupačna naročito na akcijama.

.

Razumiješ ti da je udio Spara i Bille na tržištu zanemariv? Provjeri privatizaciju Konzuma i Leda, kupnju Mladine. Tvrtke su prisiljene s njim poslovati jer je najveći kupac u cijeloj državi. Mislim, vidim da nema smisla raspravljati.

jos malo zanimljivosti:
1) Agrokor je dužan 140% svoje vrijednosti
2) Pored toga, jedan investicijski fond vlasnik je 25% Agrokor-a.
3) todo je zadnju transakciju založio cca 78% Agrokora kao polog za 600 mil EUR kredita. Koliko onda vrijedi Agrokor?
4) Morao je založiti i Kulmerove dvore (bio uvjet banke!) što je vrlo vrlo rijedak slučaj da se zalaže mjesto gdje živiš

pametnome dosta.

funky
pa i koščec je izjavio svojevremeno da je spreman garantirati i privatnom imovinom za kredit varteksu!!??[emo_namigusa]

O Agrokoru se neprestano nabildava superlativ kao vrlo uspješnoj kompaniji. Ono što je realnost jest da je Agrokor ekstremno zadužena kompanija, ukupan dug je 2,5 milijardi EUR. Zaduženja koje Agrokor ima u inozemstvu skrivaju se od očiju javnosti.

New Report

Close