Poslovni.hr slavi 20.rođendan
EN DE

Karlovački inkasator: Radnicima osnovica plaće povećana sa 2.200 na 2.435 kuna

Autor: Agencija VLM
04. veljača 2014. u 14:19
Podijeli članak —
Photo: Kristina Stedul Fabac/PIXSELL

Karlovačko trgovačko društvo uštedjelo samo na primanjima zaposlenika 800.000 kuna u godinu i pol, pa ih sada nagrađuje.

Karlovački Inkasator 2013. godinu završio je u plusu od 158.646 kuna. Samo na plaćama zaposlenika u godinu i pol se uštedjelo 800.000 kuna. Stoga će im osnovica plaće sada biti povećana s 2.200 na 2.435 kuna.

već od 5 € mjesečno
Pretplatite se na Poslovni dnevnik
Pretplatite se na Poslovni Dnevnik putem svog Google računa, platite pretplatu sa Google Pay i čitajte u udobnosti svoga doma.
Pretplati se i uštedi

Motivacija za zaposlene

Karlovački Inkasator 2013. godinu završio je u plusu od 158.646 kuna. Samo na plaćama zaposlenika u godinu i pol se uštedjelo 800.000 kuna. Stoga će im osnovica plaće sada biti povećana s 2.200 na 2.435 kuna.

Motivacija za zaposlene

Time će svaki zaposlenik u prosjeku dobiti 500 kuna veću plaću – najavio je direktor Karlovačkog Inkasatora Nikola Rogoz. Ukazao je na mjere zahvaljujući kojima je bivši gubitaš završio u plusu.

Štedjelo se na energiji, telefoniji i drugom, ali su najveći teret podnijeli radnici.

Kada je preuzeo tvrtku bilo ih je 51. Potom se broj uslijed umirovljenja, sporazumnog raskida ugovora i jedne lažne diplome smanjio na 44. Do kraja godine završit će na 41.

– Povećanje osnovice djelatnicima treba biti motivacijski faktor. Da poboljšamo one stvari koje smo utvrdili, da i dalje držimo troškove pod kontrolom, ali i da svaki zaposlenik na tržištu pronađe prihod u poslu koji obavlja – rekao je Rogoz.

Dodao je i da su ostvarili planiran prihod od 8,2 milijuna kuna. Naplata komunalnih usluga povećala se za 11,5 posto u odnosu na godinu ranije. Zahvaljujući dogovoru s brojnim građanima u financijskim problemima oko obročnog plaćanja duga, broj ovrha smanjio se za 1200, ali u istom iznosu.

Zadovoljan što su ‘isplivali’ iz minusa, Rogoz je napomenuo da sada mora tako i ostati. Šire poslovanje upravljanja zgrada i izvan Karlovačke županije. Tako su postali upravitelji jedne poslovno-stambene zgrade u vrbovskom.

Prinudni su upravitelji i zgrada u Vojniću, koje su u vlasništvu države.

Ne želi prosjek

– Neću biti zadovoljan prosjekom. Rezultati moraju biti bolji. Stvoreni su preduvjeti da za godinu dana takvi i budu. U budućnosti bi mladi, visokoobrazovani ljudi trebali nositi ovu tvrtku. Proveli smo i istraživanje među zaposlenicima nakon kojeg ćemo izraditi strategiju internog komuniciranja i upravljanja ljudskim resursima – najavio je direktor karlovačkog Inkasatora.

Autor: Agencija VLM
04. veljača 2014. u 14:19
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close