Klaster Isabella, najsnažnije računalo u Hrvatskoj koje upravo slavi deset godina rada, povećalo je broj projekata na kojima radi sa 52 na 58.
Više od trećinu procesorskog vremena radi na modeliranju i međudjelovanju kompleksa prijelaznih metala i bioliganada te na razvoju novih algoritama proučavanjem biomakromolekula. Isabella je smještena u Zagrebu na SRCU, ima 800 procesora, od čega su četiri grafički, i ukupno 55 TB diskovnog prostora. Zoran Nekić, ravnatelj SRCA, kaže da je Isabella nastala zbog suradnje Hrvatske s CERN-om, a danas je glavni čvor nacionalne “grid” infrastrukture.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu