Slovenska energetska tvrtka Petrol će od 103,1 milijuna eura akumulirane dobiti namijeniti 102,8 milijuna eura za dividende, odlučila je glavna skupština ovih dana.
Ostatak akumulirane dobiti bit će raspoređen u ostale rezerve iz dobiti, odlučili su dioničari većinom od 99,98 posto prisutnih glasova. Prisutno je bilo 74,5 posto kapitala s pravom glasa.
Dividenda je nešto veća nego prošle godine, kada je iznosila 2,1 eura bruto po dionici.
S nešto manje od 99,9 posto većine, glavna skupština dala je upravi i nadzornom odboru razrješnicu za rad u protekloj godini. Također je odobrila izvješće o naknadama upravi i nadzornim tijelima društva u 2025. godini te politiku naknada za upravu i nadzorna tijela. Nisu najavljeni potencijalni pravni izazovi.
Nitko od dioničara nije raspravljao o predloženim odlukama. Na dnevnom redu nije bila odluka o provedbi nekoliko posebnih revizija koje je zatražio Slovenski državni holding (SDH) jer je uprava Petrola odbila proširenje dnevnog reda nakon što je zahtjev podnesen u travnju.
SDH smatra da je zahtjev bio zakonit te da ga je društvo neutemeljeno odbilo.
“U ovom trenutku ne komentiramo daljnje korporativne aktivnosti SDH-a u vezi s ovim pitanjem”, rekli su iz SDH-a prije spomenute glavne skupštine.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu