“Zadužili smo inspektorat, carinsku i poreznu upravu je da sve službe pošalju na teren i identificiraju sve one subjekte koji su neopravdano podigli cijene i tako nanijeli štetu gospodarstvu i građanima. Danas će ovdje na vladi biti i informacija o praćenju kretanja tih cijena, pa ćemo čuti od predstavnika tih tijela što su dosad učinili i kakvo daljnje postupanje slijedi”, rekao je.
“Ne budu li oni subjektu koji su neopravdano podigli cijene ih vratili na cijene prije uvođenja eura, slijedit će novčane kazne. Ono što je dobro da je niz subjekata vratio cijene na one od 31. prosinca, time su učinili ono što je dobro i korisno.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Ok, super, bravo Vlada. Samo par pitanja. Od kojeg će se datuma moći slobodno formirati cijena? Da li povećanje cijene mora uvijek biti strogo vezano uz neki događaj (npr. povećanje nekog inputa, i kojeg to točno)?
Uključite se u raspravu