Uvriježeno je da se izvoz koristi kao najbolji filter za vrednovanje uspješnosti kompanija. Sam vrh tog najvrjednijeg dijela gospodarstva, vodećih deset izvoznika, u naravi se zapravo godinama nije bitno mijenjao, no sada je osvježen novim imenima – u to društvo upalo je Prvo plinarsko društvo (PPD), kao i GEN-I. Izuzme li se iz vida njihova pojava, ostali glavni izvoznici tek su na pojedinim mjestima zamijenili stolice.
Ina je, dakle, ostala najjači izvoznik i imala je značajan rast prihoda od prodaje na stranim tržištima, s tim da on još nije na razini koju je kompanija ostvarivala još prije nekoliko godina, što je uvelike i odraz kretanja cijena nafte na globalnom tržištu. Drugoplasirani na listi top-izvoznika je dakle “novak” PPD, koji je svojim brojkama razbio već standardno veliku udaljenost u vrijednostima izvoza između vodeće Ine i ostalih velikih izvoznika.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Pozdrav
Gornja Vrba nije ni blizu Siska, već Slavonskog Broda.
Uključite se u raspravu