Poslanici u Predstavničkom domu parlamenta BiH ocijenili su da su Informacija o izravnim stranim investicijama u BiH i Izvještaj Agencije za unapređenje stranih investicija na promociji direktnih stranih investicija u BiH, za 2015. uopćeni, nedostatni.
Zamjerili su i da te informacije ne govore o suštini problema pada izravnih stranih investicija u BiH. U Izvještaju se navodi da su izravna strana ulaganja u Bosni i Hercegovinu u 2015. iznosila 473 milijuna KM, što je manje nego u 2014., kad je zabilježeno čak 740 milijuna KM. Na smanjenje izravnih stranih investicija utjecala su globalna ekonomska kretanja, poslovno okruženje, politička situacija i niska konkurentnost privrednika u BiH.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu