Povećanje rashoda za zaposlene za više od milijardu kuna, rast izdataka za kamate za 415,8 milijuna kuna, povećanje državne potpore za restrukturiranje Brodosplita za 345 milijuna kuna, kao i osiguranje sto milijuna kuna za potrebe isplate posljednje rate umirovljeničkog duga, osnovne su stavke koje rastu na rashodnoj strani proračuna u prijedlogu rebalansa kojega je Vlada danas uputila Saboru.
Vlada rebalansom predlaže povećati ukupne prihode proračuna za 1,4 milijardi kuna, na 110,3 milijarde, a rashode za 1,5 milijardi, na 120,3 milijarde kuna.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu