Agrokorova tvornica smrznute hrane Frikom je najpoznatiji srpski brend u proizvodnji povrća. To je pokazala anketa agencije za istraživanje tržišta Ipsos puls. Među 20 najpoznatijih tamošnjih brendova nalaze se još dva Frikomova proizvoda: Frikom riba je na 10., a Frikom tijesta na 16. mjestu.
Frikom, najveći proizvođač smrznute hrane i sladoleda, je prva Agrokorova akvizicija u Srbiji u razvoj koje je zagrebački koncern dosad uložio više od 50 milijuna eura. Međunarodna financijska korporacija IFC i Credit Agricole odobrile su Frikomu 40 milijuna eura za povećanje proizvodnih kapaciteta. Ta ulaganja pridonijet će i povećanju ukupne poljoprivredne proizvodnje u Srbiji, koja s 20 posto sudjeluje u stvaranju BDP-a.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu