Predsjednik Uprave Varteksa Zoran Košćec i predsjednik Uprave Čateksa Damir Vitez potpisali su danas u Varteksu Ugovor o strateškom savezu, koji ima za cilj povezivanje primarne proizvodnje i stvaranje partnerskog odnosa dviju kompanija u cilju zajedničkog nastupanja na domaćem i stranom tržištu.
Strateški savez Varteksa i Čateksa predstavlja proaktivnu mjeru u cilju očuvanja nenadoknadivih radnih mjesta te jačanja suradnje dviju najvećih tekstilnih kompanija u Hrvatskoj, korištenjem vlastitih resursa kao temeljnih uporišta stvaranja pretpostavki za konkurentan nastup na tržištu i u postupcima javne nabave, ističe se u priopćenju objavljenom na Zagrebačkoj burzi. Obje kompanije svoje proizvode plasiraju na domaćem i stranom tržištu. Varteks oko polovice svojih prihoda ostvaruje na stranom tržištu, a Čateks izvozi oko 60 posto svojih proizvoda.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu