Sutkinja traži plaću u gotovini jer ne želi plaćati naknade banci

Autor: Poslovni.hr , 27. svibanj 2015. u 13:48
Foto: Davor Puklavec / Pixsell

Sutkinja je pozvana dostaviti podatke o svom tekućem računu, ali nije pa su joj plaće na računu Općinskog građanskog suda u Zagrebu.

Sutkinja Zorka Ćaćić Zagrajski, koja je zaokupila pažnju medija kad je zaprijetila premijeru Zoranu Milanoviću kažnjavanjem zbog neodaziva pozivu radi svjedočenja te potom odbijanjem tužbenog zahtjeva od 120.000 kuna Milana Bandića protiv HTV-a, već četiri mjeseca nije primila plaću jer ne želi imati bankovni račun, piše Večernji list.

Zašto bi banci plaćala naknade za račun! Ali sa svojih 20 godina sudskoga staža na tomu inzistira prije svega radi poštivanja jednog od temeljnih načela pravnog poretka i zakonitosti prema kojem podzakonski propis ne može izmijeniti zakon.

Stoga traži da joj sud na kojem radi, donedavno Općinski građanski sud (OGS) u Zagrebu, a sada Općinski sud u Novom Zagrebu, plaću isplaćuje u gotovini. Tako ju je neko vrijeme i primala dok 2013. godine tadašnji ministar financija Slavko Linić, radi efikasnosti poreznog sustava i ovrha, Pravilnikom o porezu na dohodak nije odredio da je isplata plaće moguća jedino na bankovni račun. 

Sutkinja tada tri mjeseca nije primila plaću pa je u listopadu 2013. u znak protesta na jedan dan obustavila rad. Stoga je protiv nje pokrenut stegovni postupak koji se još vodi na Državnom sudbenom vijeću, dok je ona u studenome 2013. podnijela tužbu Županijskom sudu u Zagrebu radi opravdanja štrajka, u povodu koje još ništa nije učinjeno osim što je rješavano pitanje nadležnosti. 

Cijeli članak pročitajte ovdje.

Komentari (3)
Pogledajte sve

Gdje u zakonu piše da se plaća mora isplaćivati putem banaka? hvala.

A sutkinja cini kazneno djelo kaznjivo i do godine dana zatvora, prema jos uvijek vazecem clanku 328. kaznenog zakona. Svaka sutkinja i svatko tko se potpuno nesvjesno lazno predstavlja kao javni sluzbenik. Opcinski sud u Zagrebu je registrirana tvrtka, sto se moze provjerit u svjetskim registrima firmi te u trgovackom sudu RH, preko servisa provjere imena tvrtki.

svaka cast, gospodjo !
ovi kojima su pune usta da se banke bogate na svima nama neka razmisle da ih svojim odlukama ne bogate jos vise .

New Report

Close