Jučerašnji susret šefova diplomacija Hrvatske i Slovenije u Bruxellesu na temu Ljubljanske banke još nije donio rješenje za problem kojim Slovenija uvjetuje ratifikaciju hrvatskog pristupnog ugovora s EU-om, ali se stvari očito "ubrzavaju", ocjenjuju u četvrtak slovenski mediji, a kao jednu od opcija dopuštaju i postizanje dogovora o "mehanizmu za traženje rješenja", čime bi se sporno pitanje prebacilo u budućnost a u slovenskom parlamentu ipak stvorila dvotrećinska većina potrebna za ratifikaciju.
Iako su ministri Vesna Pusić i Karl Erjavec nakon svog sinoćnjeg susreta u Bruxellesu izrazili očekivanje da bi problem mogao biti riješen tijekom veljače, kako bi slovenski parlament početkom ožujka ratificirao hrvatski pristupni ugovor, pri čemu je Erjavec sugerirao da će biti potrebna još dva sastanka na kojima će uz ministre biti i stručnjaci za Ljubljansku banku France Arhar i Zdravko Rogić, ministri nisu dali do znanja kakva su rješenja na stolu, navode slovenski mediji.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu