Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) BEZ CENZURE - OPĆENITO
Pretraživanje
Dionička društva
komot 1.6.2018.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

Ja sam napisao pljunuti u šake i raditi a ne vući se po bolovanjima. I da, moja računica je za oko 220 sati mjesečno što nije malo, ali ko hoće zaraditi tako se radi. Odmara se po zimi. Ja sam imao prošlo ljeto fasaderske radove, dvojicu majstora na crno, materijal je bio moj, njima sam za 22 radna dana iskeširao 43000 kn. Njihov trošak je bio gablec, radna obleka i prijevoz skele i fosni koji nije bio više od 500 kn.

komot 1.6.2018.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

Probajte nešto radit na kući, ako ko živi u kući ili na vikendici pa podijelite s nama na forumu kolko su koštale ruke. Vidjet ćete da ne bacam cifre bez veze.

darac11 13.11.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Gospodine komot ,vi ste tim radnicma platili i bolovanje i godišnji i mirovinu ( a porez), pa odbit mandure, benzin i gablec , onda to nije tako velika cifra kao što se na prvu čini.
Napisali sta 22 radna dana ali niste napisali po koliko sati na dan su radili + zar nema radnik pravo na dan odmora u tjednu ( onda to ispada točno jedan mjesec rada).
Probajte angažirat dva odvjetnika da vam rade 22 radna dana po 10 sati dnevno pa čete onda vidjet cifretinu .

I nemojte mislit da se ja sada hoču (ili želim) svađati s vama, ja samo pokušavm objasnit da to uopče nisu profitabilne djelatnosti kao što se na prvu čini (svi koji nisu majstori misle da mi majstori dobro zarađujemo a to nije istina), ( a o ponižavanju što nosimo mandure neću ni pričat).

Kad bi htio dokazati svoju tvrdnju onda bi se to trebalo napravit na način da se ode u banke i vidi koji udio u stambenim kreditima (i kreditima za automobile) drže radnici majstori (NE GAZDE), rezultat bi bio poražavajuči jer za banke smo mi radnici majstori KREDITNO NESPOSOBNI i banke nam ne žele odobrit kredit (pogotovo dugoročni za stan), odvjetnici nemaju takvih problema.

darac11 13.11.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Gospodine komot
Probajte nešto radit na kući, ako ko živi u kući ili na vikendici pa podijelite s nama na forumu kolko su koštale ruke. Vidjet ćete da ne bacam cifre bez veze.

Probajte te ruke (cifru rada) podijelit sa brojem utrošenih sati rada i više to ne ispadne tako velika cifra ( ja priznajem da je vama skupo), radnik majstor zarađuje oko 40 kn po satu na crno što nije velika cifra.

komot 1.6.2018.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
66%

Poštovani kolega, ja Vas poštujem jer ste majstor i radnik, prije ću stisnut ruku Vama u manduri nego nekom u odijelu. Napisao sam jasno da se radi o cca 220 sati mjesečno. 22 dana po 10 sati. Znači ima ne jedan nego dva dana u tjednog odmora. I napisao u prvom postu da se radi o 10 000 kn pa na više za školovanog zidara. Ove cifre koliko sam platio fasadu su samo da prikažem da ta plača nije nerealna. Vjerujem da stolar ne zaradi te novce, ali ja sam pričao o fenomenu da u Hrvatskoj prošle godine nije upisan niti jedan razred zidara. Niti jedan. A ne radi se o zanimanju koje izumire tipa klobučar ili urar. To što Vi pričate o poniženju koje osjećate kad ste u radnoj manduri upravo govori o ovome što ja pričam. Da smo krivo nasađeni i krive vrijednosti kod nas se cijene.

darac11 13.11.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Zadnja generacija naučnika kod nas koja je završila prije dvije godine je imala samo 7 učenika u razredu (slovima sedam), prije 18 godina kada sam ja završio bilo nas je 25 u jednom razredu.

komot 1.6.2018.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
50%

https://www.moj-posao.net/Posao/428302/Zidar-Tesar-mz/Expired [moj-posao.net]
https://www.njuskalo.hr/arhitektura-graditeljstvo-geodezija/zidar-ke-m-z-oglas-28247895 [njuskalo.hr]
Evo nekih oglasa, nude 45 do 50 kn/h. 45 kn x 220 h = 9900 kn
Jače firme tipa ING-GRAD, školovane zidare koji duže vrijeme rade kod njih plačaju i dosta više po satu.

plavi01 6.9.2011.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
100%

HAC-restrukturiranje do 2022 g
http://www.seebiz.eu/hac-napokon-krece-u-restrukturiranje/ar-193420/ [seebiz.eu]
po ovome izgleda da od IPO HAC i IPO HEP u dogledno vrijeme ništa jer za restrukturiranje u hep još ni slova

SeRija 14.5.2013.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2084373 [index.hr]

Polako ali sigurno tonemo

tovarish 27.7.2018.
Dobar prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
50%

tebi se žuri nekamo?

accountant 17.8.2007.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
33%

dok smo mi još na ustašama i partizanima ili moj dida je jači od tvog dide, neki se bave razvojem civilnog društva pa čak i u tako razvijenim demokracijama kao što je američko društvo:
It's time to break up Facebook [nytimes.com]

prema ovom tekstu gore, ja bih naše društvo usporedio sa srednjevjekovnim, s time da ipak imamo nešto bolju higijenu

SeRija 14.5.2013.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2084614 [index.hr]

Zašto građani nemaju povjerenja u pravosuđe?

papuk 22.3.2011.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Ako je ova tema bez cenzure, želim dati podršku Bunjcu i Pernaru u borbi za bolju Hrvatsku….ako uspiju i ja ću držati svoju ruku na srcu dok se intonira himna…

darac11 13.11.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
100%

Kako da odignoriram korisnika kojega sam slučajno ignoriramo?

vjeko 27.12.2005.
Moderator
Zaposlenik
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
25%

darac11

Poštovani, u gornjem desnom uglu zaslona imate opciju Profil i ulaskom u tu opciju vidjet ćete tab Prijatelji/Ignorirani pa samo nađite slučajno ignoriranog korisnika i maknite ga s te liste.

Suricata suricatta

darac11 13.11.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
100%

vjeko

darac11

Poštovani, u gornjem desnom uglu zaslona imate opciju Profil i ulaskom u tu opciju vidjet ćete tab Prijatelji/Ignorirani pa samo nađite slučajno ignoriranog korisnika i maknite ga s te liste.

Hvala
darac11 13.11.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Dali netko zna broj članka zakona kojim se definira radniku pravo na godišnji odmor?

tovarish 27.7.2018.
Dobar prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

darac11

Dali netko zna broj članka zakona kojim se definira radniku pravo na godišnji odmor?

čl.76.-79.
https://www.zakon.hr/z/307/Zakon-o-radu [zakon.hr]

trial 3.3.2015.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
50%

papuk

Ako je ova tema bez cenzure, želim dati podršku Bunjcu i Pernaru u borbi za bolju Hrvatsku….ako uspiju i ja ću držati svoju ruku na srcu dok se intonira himna…

A ako ne uspiju, Hrvatska postaje suvremena, napredna, svjetovna, građanska država. Gdje god ti držao ruku.

Baustelac 7.6.2019.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
100%

komot

Postavljanje termo fasada, 10 cm stiropora je između 200 i 220 kn po kvadratu. Materijal je maksimalno 80 kn kvadrat Dvoje ljudi na crno u mjesec dana na tome zarade između 40 000 i 60 000 kn. Kaj je to malo? .Zakaj nebi mladi čovjek išao za fasadera, do tridesete ima kuću i dvoje djece dok mladi pravnik još odrađuje staž negdje za 4500.

Kako vam nije neugodno ovako nešto napisati?? Svakakve gluposti se ovdje da pročitati ali ovo je vrh!!!

Otiđite na Kemenovic.hr, ili zatražite ponudu na Bačeliću, pogledajte koliko košta malo deblji i bolji stiropor, pa koliko košta ljepilo, koliko ga treba, koliko su cokli, tiple, kutni profili… pa zbrojite. Da li znate koliko košta skela Koliko koštaju te fosne po skeli; ako je stara klasična? Da li ste čuli za amortizaciju opreme, vozila i alata?

Ruke su cca 80 kn ako vi pokrivate baš komplet materijal, što iz Vaše računice znači da da bi materijal bio 120-140 za najjadniji EPS (bijeli 10 cm, to nitko normalan više ne stavlja). A to nije točno, jer majstori imaju i skelu koju vi nemate, a ona košto oko 20-24 kn/m2 na mjesec dana - jeste to stavili u računicu? Krenite odbijati troškove od tih 200 i nećete imati za pur pjenu, a ne za pošteni materijal.

A da bi jedan fasader imao 40 000 kuna po tim cijenama čisto na ruke (80 kn po kvadratu, Vi osiguravate apsolutno sve drugo, svaki šaraf ili tiplu koji usput usfale), trebao bi sam napraviti 500 kvadrata u mjesec dana :) taj ili ima 8 ruku i nogu ili se još nije rodio.

I konačno pitanje - zašto ne odete u fasadere? 40 000 netto malo koji Hrvat ima, dapače ni Švabo to nema.