Uljanik i 3. maj u iščekivanju: Horvat otkrio kojem su modeli Kinezi najskloniji, a jednom izjavom je umirio javnost i sindikate

Naslovnica Forum Komentari članaka Uljanik i 3. maj u iščekivanju: Horvat otkrio kojem su modeli Kinezi najskloniji, a jednom izjavom je umirio javnost i sindikate

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

“umirio javnost” ..
Čime haha ? Plaćanjem još 920 milijuna jamstava belgijskom milijarderu ?
Dobra fora 🙂

Franklin

Ma igrokaz za javnost.
Pula je nekad bila vojni grad s pratecom industrijom, znaci i brodogradnjom.
U medjuvremenu je postao turisticki grad u kojem je Uljanik ostao kao nekakav relikt proslosti, odrzavan na zivotu drzavnom pomoci. Da se prepustilo trzistu na tim lokacijama bi danas bili krasni hoteli, marine, kockarnice i sve ostalo sto nosi lovu, a ne trlisari cije place isplacuje drzava jer je poslovanje u minusu 30-50%.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

U cijeloj izjavi ministra Horvata nema nijedne jedine smislene i logične tvrdnje. Kruzer i dredger su se gradili u Uljaniku, ali 3.maj koji je gradio samo generic tankere je tehnološki korak ispred? Kinezi to brodogradilište vide kao “vrata u Europu” i “vrlo potentnu” lokaciju premda o nekretninskom biznisu i prenamjeni nije bilo govora?
Da Kinezi od tih naivčina sutra e-mailom zatraže 100 tisuća dolara za “dovršetak studije”, ministar bi i to platio.

E nikad ne znaš, možda na kraju izađe i jedno i drugo.
Brodogradilište se može preseliti malo sjeverozapadno. A Pula kreće u lov na klijentelu Monte Carla i Cannesa.
Sve je stvar perspketive.
Kako god okrenuli, kineske državne kompanije su se pokazale kao odlični poslodavci diljem EU.
Hrvatska bi imala veliku korist da se zadrži djelatnost brodogradnje, i spase oba škvera.
Mnogi bi se vrsni majstori vratili iz talijanskih škverova u Uljanik.
A vrhunski inženjeri brodogradnje talno izlaze novi sa naših instituta.
Win – win priča, ako CSIC preuzme 49% dionica do kraja ljeta.

Franklin

Je, javnost u Puli je najviše uzbuđena da bi se u strogom centru grada mogla dogoditi stanogradnja ili turistička prenamjena.
Ovo njegovo s nedefiniranom industrijskom zonom skroz umiruje.
Inače nema on što nuditi prostore jer to niti je njegovo, niti za to ima ovlast

Frankie, a jesi u tom snu uspio uvaljati i svoje ULJN dionice nekome ili si se ipak probudio prije?

Vortac nemam ti ja dionice Uljanika. Frendovi neki iz Pule i Rijeke imaju, zanimljv mi je cijeli slučaj pa pratim. Mislim da su plaćali oko 150 kn komad.
Sad su ti kunu na burzi 🙂

Franklin


Vortac nemam ti ja dionice Uljanika. Frendovi neki iz Pule i Rijeke imaju, zanimljv mi je cijeli slučaj pa pratim. Mislim da su plaćali oko 150 kn komad.
Sad su ti kunu na burzi 🙂

1 kn je vrlo visoka cijena u odnosu na stečajnu nulu koja uskoro slijedi


Vortac nemam ti ja dionice Uljanika. Frendovi neki iz Pule i Rijeke imaju, zanimljv mi je cijeli slučaj pa pratim. Mislim da su plaćali oko 150 kn komad.
Sad su ti kunu na burzi 🙂

E Frankie, Frankie i svoje si se Tere za ništa odrekao… Sram i stid te može biti.

New Report

Close