Cigarete i impulsi i čak 15 posto skuplji, HNS protiv

Naslovnica Forum Komentari članaka Cigarete i impulsi i čak 15 posto skuplji, HNS protiv

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Sad su se svi us…i jer je Čulej protiv,ha,ha,sigurno će HNS rušiti vladu zbog ovoga:)
Koga briga što misle HNS bezveznjakovići.

"Only dead fish swim with the stream"

Kad će novi izbori?

Dosta nam je HDZSDP-a i 300 patuljaka.
Vrijeme je za SDPHDZ i 300 patuljaka.

Za problem zdravstva nebitno je tko je na vlasti. Da je na vlasti ne znam tko opet bi imao sličan problem jer zdravstvo košta! A najglasnije kolovodje protiv bilo kakvih rješenja su mediji koji imaju smiješan PDV od samo 5% i ubiru extra profite! To im je naravno ok a znaju trabunjat svaki dan o “uhljebima” u koje su sad sumanuto počeli uvrstavati doslovno svakog od ministra nanize.


Za problem zdravstva nebitno je tko je na vlasti. Da je na vlasti ne znam tko opet bi imao sličan problem jer zdravstvo košta! A najglasnije kolovodje protiv bilo kakvih rješenja su mediji koji imaju smiješan PDV od samo 5% i ubiru extra profite! To im je naravno ok a znaju trabunjat svaki dan o "uhljebima" u koje su sad sumanuto počeli uvrstavati doslovno svakog od ministra nanize.

Mi govorimo o nesposobnom ministru koji je nesposoban (ne zna smanjiti troškove u zdravstvu) a da cijenu ne prebaci na građane.

Kako je za vrijeme SDP-a to funkcioniralo i država je plaćala svoje obaveze na vrijeme.

O korupciji prilikom kupnje uređaja za bolnice i ostalih poslova da ne govorim.

Što radi USKOK?


Za problem zdravstva nebitno je tko je na vlasti. Da je na vlasti ne znam tko opet bi imao sličan problem jer zdravstvo košta! A najglasnije kolovodje protiv bilo kakvih rješenja su mediji koji imaju smiješan PDV od samo 5% i ubiru extra profite! To im je naravno ok a znaju trabunjat svaki dan o "uhljebima" u koje su sad sumanuto počeli uvrstavati doslovno svakog od ministra nanize.

Kad je nebitno tko je na vlasti onda nam ne treba ni vlada,ni ministri,ni dužnosnici kojih upravo ima rekordno puno:)
Iako ispada da si u pravu,jer sve vlade znaju samo povećati poreze i to je to,valjda su došli do toga genijalnog rješenja nakon velike analize,konzultacije sa najvećim stručnjacima i 4 godine premišljanja.:)

Pa i jesu svi uhljebi!Ovaj Čuraj prvi,to je Vrdoljakovo dijete,što više reći.

"Only dead fish swim with the stream"

Pod “nebitno tko je na vlasti” mislim da to nije tema za politiziranje jer eto sad je ministar iz HDZa pa nekome njegov prijedlog unaprijed nevalja. Ako je on “nesposoban” sa titulom Profesora u ozbiljnoj specijalizaciji i par desetljeca iskustva u zdravstvu tko je onda “sposoban”? Bivsi ministar,stomatolog? Troškovi se mogu smanjiti ali samo do odredjene granice. Pa zar nismo nedavno vidjeli dosta popracen slucaj sa nabavkom lijekova za djecu iz Klaiceve…svakom objektivnom je jasno da je to jako skupo,da košta i da nekako treba namaknuti te novce. U čemu je problem? Pelinkovac ce npr umjesto 8 kn u kafiću kostati 10 a ako ti je skupo cugaj doma. Ili mozda ima neko drugo magicno rješenje? Ali sama kritika bez prijedloga rješenja je šuplja.Čitam negdje slucaj našeg poznatog redatelja koji je pusio 4 kutije cigareta dnevno,dobio rak grla,operiran…Koliko košta njegova operacija i postoperativni oporavak? Ne znam ali moguce da je u stotinama tisuća eura. Pa nek onda duhanska industrija to i plati!


Pod "nebitno tko je na vlasti" mislim da to nije tema za politiziranje jer eto sad je ministar iz HDZa pa nekome njegov prijedlog unaprijed nevalja. Ako je on "nesposoban" sa titulom Profesora u ozbiljnoj specijalizaciji i par desetljeca iskustva u zdravstvu tko je onda "sposoban"? Bivsi ministar,stomatolog? Troškovi se mogu smanjiti ali samo do odredjene granice. Pa zar nismo nedavno vidjeli dosta popracen slucaj sa nabavkom lijekova za djecu iz Klaiceve…svakom objektivnom je jasno da je to jako skupo,da košta i da nekako treba namaknuti te novce. U čemu je problem? Pelinkovac ce npr umjesto 8 kn u kafiću kostati 10 a ako ti je skupo cugaj doma. Ili mozda ima neko drugo magicno rješenje? Ali sama kritika bez prijedloga rješenja je šuplja.Čitam negdje slucaj našeg poznatog redatelja koji je pusio 4 kutije cigareta dnevno,dobio rak grla,operiran…Koliko košta njegova operacija i postoperativni oporavak? Ne znam ali moguce da je u stotinama tisuća eura. Pa nek onda duhanska industrija to i plati!

@ ms4 S tobom nema smisla razgovarati.

Već je godinu dana ministar i kaj je napravil. SDP je bar sredio da se računi dobavljačima lijekova plaćaju na vrijeme, a ne država duguje novce.
Znam da je SDP recimo meni smanjio dopunsko s 130 kuna na 70 kn. Pa je više ljudi uplaćivalo dopunsko.

isto tako sva sredstva za zdravstvo su izdvojili u riznicu, da se ne može svatko poslužiti tim novcem.

Znači lova je namijenjeno samo zdravstvu.

Zašto ne smanji broj bolnica, zbog čega im ne poveća učinkovitost.

Ima manje lječnika ali bogamu ima puno manje i ljudi jer su svi otišli van.

znači može se smanjiti broj zdravstvenih ustanova na pojedinim mjestima.

Dosta je bilo samo podizanja poreza i naknada hrvatskom narodu.

Evo moj prijedlog.

Neka HDZ smanji PDV na 18% što je i obećao na izborima.
Za ove stvari koji je ministar naveo neka PDV ostane 25 % i sav PDV ide za zdravstvo.

Evo dati ću mu i reklamni slogan.

Telefonirajte i jedite čokoladice. Pomognite hrvatskom zdravstvu.

Za jabuku, za apple, za hrvatsko zdravstvo. Naprijed u 21 stoljeće.


Pod "nebitno tko je na vlasti" mislim da to nije tema za politiziranje jer eto sad je ministar iz HDZa pa nekome njegov prijedlog unaprijed nevalja. Ako je on "nesposoban" sa titulom Profesora u ozbiljnoj specijalizaciji i par desetljeca iskustva u zdravstvu tko je onda "sposoban"? Bivsi ministar,stomatolog? Troškovi se mogu smanjiti ali samo do odredjene granice. Pa zar nismo nedavno vidjeli dosta popracen slucaj sa nabavkom lijekova za djecu iz Klaiceve…svakom objektivnom je jasno da je to jako skupo,da košta i da nekako treba namaknuti te novce. U čemu je problem? Pelinkovac ce npr umjesto 8 kn u kafiću kostati 10 a ako ti je skupo cugaj doma. Ili mozda ima neko drugo magicno rješenje? Ali sama kritika bez prijedloga rješenja je šuplja.Čitam negdje slucaj našeg poznatog redatelja koji je pusio 4 kutije cigareta dnevno,dobio rak grla,operiran…Koliko košta njegova operacija i postoperativni oporavak? Ne znam ali moguce da je u stotinama tisuća eura. Pa nek onda duhanska industrija to i plati!

U čemu je problem?
Šta kažeš na podatak da u zdravstvu ima više administrativnog osoblja zaposlenog nego operativnog?
Broj zaposlenih u zdravstvu je veći nego u skoro svim EU državama,tako je i u školstvu,policije ima 8 puta više nego u Jugoslaviji….mogu još nastaviti ali nemam puno vremena.
Kvalitete usluga nam je očajna a izdvajamo za državne usluge kao oni najbogatiji.
I ti tu ne vidiš posla za nekog ministra?Nikakve alternative osim dizanja poreza?
Šta kažeš na ideju da se izjednače prosječne plaće u javnom i privatnom sektoru?Kao što je slučaj u svakoj razvijenoj državi gdje glavnu ulogu ne igraju kumovi i rođaci,zapravo nije ni tako jer je plaća u privatnom sektoru veća,za državu radi samo onaj tko ne uspije u životu.Da se to napravi podmirilo bi se 70% godišnjeg proračuna za zdravstvo,samo od toga,mogućnosti još ima gomilu.

"Only dead fish swim with the stream"

Romel, 22.09.2017. u 11:55
Za problem zdravstva nebitno je tko je na vlasti.

Na žalost i za sve ostalo.

Činjenica je da sve manji broj zaposlenika mora financirati sve veći broj ljudi.
Što je još gore ,među zaposlenima teško da ima više od 500 000 ljudi koji rade na radnim mjestima koja stvaraju novu vrijednost i realno nešto i financiraju.
U takvoj situaciji bio pelinkovac 8 ili 28 kuna neće riješiti ništa.


bigfoot, 22.09.2017. u 11:58
Za problem zdravstva nebitno je tko je na vlasti.

Na žalost i za sve ostalo.

Činjenica je da sve manji broj zaposlenika mora financirati sve veći broj ljudi.
Što je još gore ,među zaposlenima teško da ima više od 500 000 ljudi koji rade na radnim mjestima koja stvaraju novu vrijednost i realno nešto i financiraju.
U takvoj situaciji bio pelinkovac 8 ili 28 kuna neće riješiti ništa.

[/quote]

Naravno da neće.To je svima jasno osim ms4,koga briga za Pelinkovac da košta i 20 kn ili telefoniranje,problem je što sve to neće ama baš ništa riješiti.

"Only dead fish swim with the stream"

Romel, 22.09.2017. u 11:58
Čak 2077 osoba poslalo je molbu za posao u MORH-u, gdje je upravo završio natječaj u kojemu se traži 65 službenika i namještenika, piše Večernji list.

I ovo gore je dio te priče.

Šteta da se ova mjera nije napravila prije turističke sezone kad su nas turisti mogli malo isfinancirati. Naime, sve je manje turista koji sa sobom donose hranu i piće. Pogotovo mladi.

Hrvati su neuki i nesposobni.

Dražen Jurković, predsjednik udruge poslodavaca u zdravstvu je izjavio “Zdravstveni fond košta 24 milijarde kuna, a kako Ministarstvo financija ne uplaćuje svojih zakonom propisanih 4,2 milijarde obveza, moramo se okrenuti drugim izvorima.”

Zašto ne uplaćuje? Tko je za to odgovoran? Nije li to razlog za pad vlade jer ne ispunjava zakonske obaveze? Proračun je uravnotežen? Kako? Jer nisam platio usluge koje su naručene?

Ideje naše benzin Vaš!

Evo udruga LIpa organizira potpisivanje peticije protiv najavljenih novih poreza.

Potpišite ljudi pa idemo na referendum.

STOP UHLJEBIMA i njihovim porezima!

Inače na indexu je zanimljiv članak kako od Ministra ljudi koje je doveo napreduju po bolnicama.

Valjda treba novaca za njihove plaće!

New Report

Close