Cigarete i impulsi i čak 15 posto skuplji, HNS protiv

Naslovnica Forum Komentari članaka Cigarete i impulsi i čak 15 posto skuplji, HNS protiv

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

mene bi smetalo uvođenje oporezivanje nekretnina u kojima živimo, oprezivanje starijih auta jer ljudi nemaju novac za kupnju novih i slično, ali ne smeta me uopće oporezivanje duhana i žestokih pića jer jedno i drugo uzrokuje ogroman broj bolesti koje onda mora liječiti zdravstveni sustav u kojem kronično nedostaje novca!
jedino bih umjesto poreza na telefoniranje uveo porez na gazirana pića jer je dokazano da su otrov za organizam isto kao i razni energetski napitci i na njima su ogromni profiti, a troškovi onih koji ih konzumiraju padaju na sve nas!
zato neka se oporezuje sve nezdravo pa tko voli neka plaća to nezdravo zadovoljstvo

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Evo udruga LIpa organizira potpisivanje peticije protiv najavljenih novih poreza.

Potpišite ljudi pa idemo na referendum.

STOP UHLJEBIMA i njihovim porezima!

Inače na indexu je zanimljiv članak kako od Ministra ljudi koje je doveo napreduju po bolnicama.

Valjda treba novaca za njihove plaće!

ja sam za većinu tih poreza (osim za telefoniranje) i ništa ne potpisujem

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Evo udruga LIpa organizira potpisivanje peticije protiv najavljenih novih poreza.

Potpišite ljudi pa idemo na referendum.

STOP UHLJEBIMA i njihovim porezima!

Inače na indexu je zanimljiv članak kako od Ministra ljudi koje je doveo napreduju po bolnicama.

Valjda treba novaca za njihove plaće!

ja sam za većinu tih poreza (osim za telefoniranje) i ništa ne potpisujem
[/quote]

Baš me briga. Ja ću sada prodati sve nekretnine koje imam pa ga mogu uvesti.

Baš lepo Zorane što si samodostatan.

Mobiteli inače uzrokuju rak, tako da jedino podržavam porez na mobitele.


mene bi smetalo uvođenje oporezivanje nekretnina u kojima živimo, oprezivanje starijih auta jer ljudi nemaju novac za kupnju novih i slično, ali ne smeta me uopće oporezivanje duhana i žestokih pića jer jedno i drugo uzrokuje ogroman broj bolesti koje onda mora liječiti zdravstveni sustav u kojem kronično nedostaje novca!
jedino bih umjesto poreza na telefoniranje uveo porez na gazirana pića jer je dokazano da su otrov za organizam isto kao i razni energetski napitci i na njima su ogromni profiti, a troškovi onih koji ih konzumiraju padaju na sve nas!
zato neka se oporezuje sve nezdravo pa tko voli neka plaća to nezdravo zadovoljstvo

Krivo razmišljaš,iako se u osnovi slažem sa tobom,nemam ništa protiv da više plaća onaj tko nezdravo živi pa sa takvim načinom života i više koristi zdravstvene usluge.Pa i za gazirana pića neka se uvede porez,za ovo ostalo postoje nameti od prije,sad bi ih samo povećali.

Stvar je u tome što se peticijom zahtijeva promjena i poziv na reforme,neke sam gore napisao(sudeći po ocjenama puno uhljeba čita forum za radnog vremena:))
Zahtijevajmo neka drukčija rješenja,ne samo sisanje državne sise i povećanje poreza.
Najbolji način da se to postigne je zatvaranje pipe.
Nema novih poreza,radite nešto i štedite.

"Only dead fish swim with the stream"


Stvar je u tome što se peticijom zahtijeva promjena i poziv na reforme,neke sam gore napisao(sudeći po ocjenama puno uhljeba čita forum za radnog vremena:))
Zahtijevajmo neka drukčija rješenja,ne samo sisanje državne sise i povećanje poreza.
Najbolji način da se to postigne je zatvaranje pipe.
Nema novih poreza,radite nešto i štedite.

to je gubitak vremena jer ovakvom peticijom se ama baš ništa ne može promijeniti…peticija ima smisla kad ima konkretan cilj, a ovakve općenite peticije su unaprijed izgubljena bitka na kojoj se ljudi bez veze izmore i izgube volju za stvarne promjene.
ja sam npr. potpisao peticiju kontra poreza na nekretnine i bio sam spreman dati potpis i za referendum i izaći na njega i glasati kontra poreza…
ovdje međutim kao prvo cilj je previše općenit i nejasan, a kao drugo za oporezivanje nekih štetnih proizvoda se slažem i podržavam pogotovo ako će ta sredstva ići namjenski za sanaciju zdravstva, a ne negdje drugdje. smislena peticija bi recimo bila baš to da se traži da se ta sredstva troše namjenski za sanaciju zdravstva, a ne za povećanje plaća uhljebima

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Stvar je u tome što se peticijom zahtijeva promjena i poziv na reforme,neke sam gore napisao(sudeći po ocjenama puno uhljeba čita forum za radnog vremena:))
Zahtijevajmo neka drukčija rješenja,ne samo sisanje državne sise i povećanje poreza.
Najbolji način da se to postigne je zatvaranje pipe.
Nema novih poreza,radite nešto i štedite.

to je gubitak vremena jer ovakvom peticijom se ama baš ništa ne može promijeniti…peticija ima smisla kad ima konkretan cilj, a ovakve općenite peticije su unaprijed izgubljena bitka na kojoj se ljudi bez veze izmore i izgube volju za stvarne promjene.
ja sam npr. potpisao peticiju kontra poreza na nekretnine i bio sam spreman dati potpis i za referendum i izaći na njega i glasati kontra poreza…
ovdje međutim kao prvo cilj je previše općenit i nejasan, a kao drugo za oporezivanje nekih štetnih proizvoda se slažem i podržavam pogotovo ako će ta sredstva ići namjenski za sanaciju zdravstva, a ne negdje drugdje. smislena peticija bi recimo bila baš to da se traži da se ta sredstva troše namjenski za sanaciju zdravstva, a ne za povećanje plaća uhljebima
[/quote]

Čuj,peticija ko peticija,po meni su također mogli iskoristi neki novi porez koji će sutra povećati ili uvesti da pokrenu građane,nego ovo vezano uz alkohol ili cigarete ali od nekud treba krenuti….

Što se tiče ovog da sredstva idu namjenski tamo gdje i trebaju…to se uopće ne događa,baš sam čitao o tome danas,eto još jednog razloga da se potpiše peticija,čemu ta naizgled dobra ideja kad sredstva završe negdje drugdje kao što i sam pišeš.

"Only dead fish swim with the stream"

Jbt,koji je um ovaj Kujundzic,koji vizionar,pa sta on kao ljecnik zna o ekonomiji osim dignit poreze,to zna i moja baba. Nek prvo sredi javnu nabavu,pa nece trebati dizati poreze.Lijepo sazvati sve najvece veledrogerije i kazat im,ajmo gospodo ove cijene nisu realne,otpis 60% potrazivanja ili ljekove i ostalo nabavljamo iz Austrije i odmah rijesi 1.5 mlrd. duga,ostatak ide na rate i smanjit cijene za 60%.Zasto telac prvo to ne rjesi,vjerovatno su i njegovi prsti u medu ili od rodjaka mu,a nu triba nagrabit dok je vakat,dok raja suti i placa,jeb.m im gladne i nezasitne oci,pa dokle,dokle vise,svaki dan izleti novi talenat s idejom dizanja poreza.Mi gradjani smo poslodavci Vladi,evo ja predlazem da se svakom sljedecem telc…..ovaj ministru koji predlozi povecanje poreza skine 40% place i svih dodataka do kraja mandata.

A da za promjenu smanje drzavne rashode? Koliko oni misle da mogu iscijediti iz naroda? Pa svako povecanje poreza je gubitak negdje drugdje. Iz supljeg u prazno. Ljudi imaju placu koliko imaju, i poskupljenje proizvoda A znaci da ce ti ljudi stedjeti na proizvodu B, C ili D. Vecina građana ionako potrosi cijelu placu na kraju mjeseca, i uopce nije bitno kolikije namet.
Drzava ce mozda na prvu uzeti veci kolac torte iz novcanika, a npr.trgovci i proizvođaci manji. Ovi ce otpustiti dio radnika da pokriju gubitak i radnici ce zavrsiti na socijali, gdje ce opet drzava davati ono sto je pokupila na porezima, nazad tim ljudima. Ovo je blesavo da ne moze gore. Kao kada ljudi rade dva posla, umjesto da srezu troskove. Nema dovoljno place i poslova ako ne znas s rashodima – nesto sto nasa drzava ne moze shvatiti.

Jedino nasim politicarima nije jasno da su ekonomski najperspektivnije zemlje one s najmanjim porezima. A drzave-korporacije koje se petljaju posvuda su disfunkcionalne koliko i komunizam.

Romel, 22.09.2017. u 15:33
da su ekonomski najperspektivnije zemlje one s najmanjim porezima

Ovi naši su ko Fatalna Saška.
Koliko ti god uzmu opet dođu po još.


Ovi naši su ko Fatalna Saška.
Koliko ti god uzmu opet dođu po još.

Da. A gle cuda, dug rekordno pao kad nije bilo vlade. I dalje je sve funkcioniralo, zemlja se vrtila, ljudi radili… Jednog dana ce ljudi shvatiti tko su prave uhljebe u drzavi. Niti prosvjetari, niti doktori, niti policija. Ti ljudi barem idu na posao i vecina nema ovlasti krasti i smisljati poslove za rođu iz desetog koljena iz Hercegovine. Vlada ni na posao ne dolazi. A kazna za nedolazak na posao tisucu kuna. Od 15tis place. Idemo onda svi ne dolaziti na posao, pa neka nam otpisu 1/15 place, da vidimo koliko ce drustvo funkcionirati.
Gdje je nestalo ono da vlast sluzi narodu? Mi se vratili u kmetstvo. Plemici ne rade i trose, a mi radimo i gubimo ne desetinu, nego trecinu. Gore od srednjeg vijeka. Ziva tlaka.
U srednjem si vijeku obrađivao oko 80dana gospodarevo zemljiste pa onda svoje. Mi skoro pola godine radimo na gospodarevoj zemlji.

New Report

Close