“Želim Hamag/Bicro vratiti poduzetnicima i uzeti još više novca iz EU fondova”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Želim Hamag/Bicro vratiti poduzetnicima i uzeti još više novca iz EU fondova”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Spominjete tu Međimursku županiju u svakom drugom članku…, a što ne napišete da ljudi rintaju za crkavicu, da je županija sa najviše kriminala i isto tako sa najviše iseljenika!
Zahvaljujući kome???
Politici i ovakvm podobnicima!!!

Prije dvije godine …rekli su varaždinski radnici……Radimo u Međimurju, tu je još jedino normalna
situacija…
Svakodnevno dolaze trgovački putnici, mi se požalimo na situaciju u državi, a oni se smiju …
Pa, ovdje je sjajno, osjeća se da je sve živo, da ljudi rade, nemate nikakvih lošijih rezultata u poslovanju,
mi
UNATOČ , prijavljenim minimalnim osnovicama plaća – / poduzetnici se ne razmeću visokim davanjima
na plaću/ nekoliko je faktora blagostanja:

1. Poduzetništvo je razvijeno još nakon 1945, kad su poslije rata naši gastarbajteri otišli u
Njemačku , Austriju, Švicarsku i td…

2. Sagradili su – od tog novca- kuće, kupili nekretnine, uložili u poslove u Međimurju…ono što su naučili
to su nastavili i raditi dalje…Njihova djeca imaju i u NJemačkoj i u Hrvatskoj, stanove, kuće,
automobile, posao…..Zar je čudno – da su ONI U INOZEMSTVU- prvi domaćini rodbini, koja
traži posao? Ili žele veće plaće, a imaju gdje stanovati u Njemačkoj..npr.?
Mi smo rodbinski vezani uz Austriju….. Imamo mogućnosti doći – kod rodbine kad želimo,
možemo naći stan, dobiti auto , potražiti posao….čak i raditi u njihovim lokalima…koji su u najmu,
možemo doći s njima u austrijsku banku, dobiti kredit, leasing…….
Ali, nama je ljepše ovdje. Oni dolaze ovdje na more.
Imamo daljnju rodbinu i u Frankfurtu, ali ….čemu ići tamo , kad ovdje imamo sve ?

3. Ostvarili su prava na velike inozemne mirovine kojima i danas pomažu mladima i rodbini….

4. Od kupljenih nekretnina -imaju koristi / poljoprivreda, vinogradi, proizvodne hale, turizam,
transport i sl…… industrija – strojevi i alati….

5. Ovdje NIKAD na vlasti nije bio H D Z u Županiji, To je politika, koja ovdje ne spada. Ako se politika
HDZ-a u zemlji promijeni- možda će se i to promijeniti kod nas.

6. Visoka stopa kriminaliteta / kaznene prijava , prekršaji…../
NISU viši – ako izuzmemo ROME. Najveći dio kriminaliteta statistički nose.ROMI,
Sitne krađe, pljačke, tučnjave, provale, fizičko nasilje, obiteljsko nasilje……….i sl.

Što su lošeg naši političari napravili za naše građane….Lesar je dobričina, Dragica Zgrebac je
izvrsna pravnica, odana stranci, bez mrlje na političkoj karijeri………
Vrbanec mi je bio susjed.Potječe iz ozbiljne i poštene obitelji, koja drži do sloge, rada i brige za
članove…..mama je bila izvrsna profesorica na ekonomskoj..školi….pa, i sama činjenica da je Vjeran m
na tom mjestu, ništa ne znači- ako se ne približi građanima….i poduzetnicima s konkretnom pomoći.
Hamag je za mene nedostižna institucija – s kojom može komunicirati samo moja banka.
/ ako smatra da je potrebno/.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kolega me ispravlja …g.Ramuščak / HDZ / je bio prvi župan, ali on je korektan čovjek…..poslije je
otišao u ministsrstvo , a onda negdje van…veleposlanstvo..? ambasada ? …nemam pojma

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Bezveznjak kao i njegov sef Ministar Horvat koji je iz iste provincije i iste stranke. Usput, Hamag nije nikada povlacio sredstva Eu i nece ih ni u buduce povlaciti jer to nemoze samo to poluintekigent s komicnom bradom nezna.

BigBoffin


Prije dvije godine …rekli su varaždinski radnici……Radimo u Međimurju, tu je još jedino normalna
situacija…
Svakodnevno dolaze trgovački putnici, mi se požalimo na situaciju u državi, a oni se smiju …
Pa, ovdje je sjajno, osjeća se da je sve živo, da ljudi rade, nemate nikakvih lošijih rezultata u poslovanju,
mi
UNATOČ , prijavljenim minimalnim osnovicama plaća – / poduzetnici se ne razmeću visokim davanjima
na plaću/ nekoliko je faktora blagostanja:

1. Poduzetništvo je razvijeno još nakon 1945, kad su poslije rata naši gastarbajteri otišli u
Njemačku , Austriju, Švicarsku i td…

2. Sagradili su – od tog novca- kuće, kupili nekretnine, uložili u poslove u Međimurju…ono što su naučili
to su nastavili i raditi dalje…Njihova djeca imaju i u NJemačkoj i u Hrvatskoj, stanove, kuće,
automobile, posao…..Zar je čudno – da su ONI U INOZEMSTVU- prvi domaćini rodbini, koja
traži posao? Ili žele veće plaće, a imaju gdje stanovati u Njemačkoj..npr.?
Mi smo rodbinski vezani uz Austriju….. Imamo mogućnosti doći – kod rodbine kad želimo,
možemo naći stan, dobiti auto , potražiti posao….čak i raditi u njihovim lokalima…koji su u najmu,
možemo doći s njima u austrijsku banku, dobiti kredit, leasing…….
Ali, nama je ljepše ovdje. Oni dolaze ovdje na more.
Imamo daljnju rodbinu i u Frankfurtu, ali ….čemu ići tamo , kad ovdje imamo sve ?

3. Ostvarili su prava na velike inozemne mirovine kojima i danas pomažu mladima i rodbini….

4. Od kupljenih nekretnina -imaju koristi / poljoprivreda, vinogradi, proizvodne hale, turizam,
transport i sl…… industrija – strojevi i alati….

5. Ovdje NIKAD na vlasti nije bio H D Z u Županiji, To je politika, koja ovdje ne spada. Ako se politika
HDZ-a u zemlji promijeni- možda će se i to promijeniti kod nas.

6. Visoka stopa kriminaliteta / kaznene prijava , prekršaji…../
NISU viši – ako izuzmemo ROME. Najveći dio kriminaliteta statistički nose.ROMI,
Sitne krađe, pljačke, tučnjave, provale, fizičko nasilje, obiteljsko nasilje……….i sl.

Što su lošeg naši političari napravili za naše građane….Lesar je dobričina, Dragica Zgrebac je
izvrsna pravnica, odana stranci, bez mrlje na političkoj karijeri………
Vrbanec mi je bio susjed.Potječe iz ozbiljne i poštene obitelji, koja drži do sloge, rada i brige za
članove…..mama je bila izvrsna profesorica na ekonomskoj..školi….pa, i sama činjenica da je Vjeran m
na tom mjestu, ništa ne znači- ako se ne približi građanima….i poduzetnicima s konkretnom pomoći.
Hamag je za mene nedostižna institucija – s kojom može komunicirati samo moja banka.
/ ako smatra da je potrebno/.

Ovo sa Romima pokazuje da nisi ono za što se izdaješ. Daleko si od intelektualke, daleko od osobe bez predrasuda, daleko od čovjeka sa srcem i dušom. Etiketirati jednu skupinu ovako kako to ti radiš, to je u maniri nacizma, a znamo kako je to završilo. Najgore je što tako misli jako puno ljudi. Zato nama nema napretka i zato tvoja regija ne može nikome biti uzor. Također ti treba ukazati na nehumano postupanje prema životinjama, kako nekih Roma, tako i nekih drugih Međimuraca. Ako želite nešto naučiti od švaba i austrijanaca, onda naučite to. Pse i mačke se ne zlostavlja, pse i mačke se ne baca na ulicu, pse i mačke se zbrinjava humano i civilizirano. Blago nama sa razmišljanjem iz 19. stoljeća u 21. stoljeću. Mi i Oni. Tako razmišljaš.

...povijest se ponavlja...

Delboy. Saberi se. Moja profesija / fakultet/ je posao i s Romima( između ostalih/ . Šta misliš otkud mi podaci … napamet? Prema broju odbačaja kaznenih i prekršajnih prijava – CZSR Čakovec, bio je u vrhu statistike podataka o maloljetničkoj delinkvenciji u RH.. a ja sam pisala izvještaje…Tako je i sada…..pretpostavljam…
Svakodnevno Romi rade kod nas sezonske poslove. Jedu isto što i domaćini…pomažem¸o im svakodnevno, i novčano i na druge načine … Moraš doći ovdje s k nama – da vidiš taj paradoks suživota….. Oni su nezamjenjiva sirova i najpotrebnija fizička radna snaga, osjećajni …vole obitelj…ali, u duši- oni su Romi…posebna kultura i svijet……
Gledam njihovu transformaciju u ravnopravne građanine, njihovu brigu mladih roditelja u trgovačkim
centrima- gdje više igračaka ponekad kupe svojoj djeci nego ne-romski roditelji…..
Njihovo nesnalaženje s automobilima, na javnim mjestima , ali, uvjeravam te……. predrasude se polako
mijenjaju. Nekad je moje dijete tražilo da ne sjedi blizu Roma- a danas u automobilu sjede jedan do drugog…
Krivo si me shvatio, vezano uz odgovor kolegi za visoku stopu kriminala u Međimurju.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami,

nije to tebi prvi puta da pišeš rasističke uvredljive komentare o Romima pa su ti čak i moderatori morali brisati postove.

.

Pero7, opet si u onoj fazi ……….?

Htjela sam ti baš reći- kako je osoblje Hotela gdje su smješteni naši reprezentativci – oduševljeni
skromnošću i jednostavnošću naših nogometaša….. dečki su jako fer, nikakvih zahtjeva ,
odlični su gosti…….
Očeš doći u četvrtak ih ispratiti na tekmi?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Zdravo,
To je informirati širu javnost da je gđa Precious Ovia, privatni zajam zajmodavac ima otvaraju financijsku priliku za svakoga u potrebi bilo koje financijske pomoći. Dajemo kredit na 2% kamatne stope za pojedince, poduzeća i tvrtki pod jasnim i razumljivim uvjetima i stanju. kontaktirajte nas danas putem e-maila na: (preciousovia39@gmail.com)

New Report

Close