‘Nagli prekid obveznog članstva destabilizirao bi komore’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Nagli prekid obveznog članstva destabilizirao bi komore’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Na žalost sitnozubih građana vlast ( koju opet oni biraju ) toliko se okuražila u pljački da tome nema granica. Cijela tvorevina, od nazovi banana države Hrvatske, pretvorila se u mafijašku prčiju koja temeljito pljačka i glođe sve do kostiju. Sitnozubi šute i nitko se ne buni. Strava i užas.

Poznam Vesnu Pusić iz vremena sindikalnih pokreta koncem 80.-tih godina. Dok je ona teoretizirala o sindikalnom pluralizmu i mirnom prelasku iz totalitarnog sindikata u pluralistički sindikat, nas nekoliko organiziralo je štrajk strojovođa u Sloveniji. To je bio prvi takav pokret koji je rezultirao prvim samostalnim sindikatom u bivšoj Jugoslaviji.
Tada je ona tek bila magistar znanosti i do mene je došao taj njeni rad koji sam odmah nakon par stranica pustio iz ruku i vidio da ništa ne nudi za tekuće vrijeme i tekuće probleme.

Nešto slično vidim i danas. Kako je moguć „ mirni prijelaz „ iz „dirigiranog i obveznog članstva“ u „dobrovoljno „ članstvo komore???? Što je to „ revolucionarni prekid članstva“? Da li se to Vesna Pusić boji „revolucionarnosti“? Što je uopće revolucionarnost i kako revolucionarnost razumije Vesna Pusić? Zar svaki prekid ili prijelaz iz jednog stanja u drugo stanje, nužno mora biti „revolucionarnost“? Na što asocira Vesna Pusić kada upotrebljava izraz „revolucionarnost“? Da li su sinonimi „revolucionarnost“ i izrazi“ krv, nasilje ,haos „ ect.??? Ili je moguće da i „ nagli mirni i na zakonu zasnovan prekid“ bude „revolucionarnost“??? Da li je Gordan Maras „ revolucionar“???

….bolje da destabiliziramo posrnulu ekonomiju , i smlavimo ju so kraja…
/ nego par uhljebljenih referenata , koji se dosađuju u uredima širom Hrvatske /?

Čime su su ionako bavili ? Organizacijom seminara…izleta…susreta u skupim
hotelima..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Tako je gospođo Pusić, dajmo im još dva tri desetljeća slobodne krađe i apsolutnog nerada…

Zašto bi se rješili nečeg što ne valja (barem većini ne valja)?

Ma ko to predlaže. Lik (Pusićka) koji nikad ni jednom lipom nije financirao nikoga več je cijeli život na raznim proračunima bilo državnim, sveučilišniom i inim. Ajmo Pusićka u privatne vode pa kad vidiš šta sve financiramo pitat ću te da li treba komora živjeti kao parazit (što je sada) ili na osnovi rezultata svog rada (dobrovoljno financiranje).
To je isto kao kad Linić, Grčić i družina kažu da poduzetnici ne zapošljavaju. Pa ko hrani (opet parazita) Zavod za zapošljavanje. A mi poduzetnici. Ni kriv ni dužan dajem doprinos za zapošljavanje i niko me ne pita da li to želim. I onda nama otete pare u Splitu Zavod za zapošljavanje uloži u velebne dvore “kako bi se nezaposleni bolje osjećali kad dođu tamo tražit posao”.
A tek HEP. Kao privatnoj osobi mi odreže mjesećni paušal. Kao vlasniku firme paušal ne može već plačam svaki mjesec očitanje 70 kuna plus PDV. Da tragedija bude veća prosjećna potrošnja struje mi je 15 kuna (štedna rasvjeta i kompjutor).

Mogao bi ovako nabrajat do sutra. Na žalost nema pomaka i ne vidim ga. Mi smo zemlja u nikakvoj sadašnjosti sa još lošijom budučnošću.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

PUSIĆ totalno NEUPUĆENA!

Vesnica je predvodnik interesne grupacije mafijaške provinijencije zvane Hrvatskoj Nepotrebna Stranka. Sva sreća da će te štetočine nestat poslije prvih izbora, a isto se nadam i za Vesnicu…. [emo_plazi]

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Sa ovakvim parazitima tipa Pusicka, Milanovic i Vifosevic nnece Hrvatska na zelenu granu za jos jedno destljece.
Nazalost nisu ni druge licnosti u drugim strankama nista bolje.
A kako ih mi biramo, nismo ni mi nista bolji.

Meni po stoti put ne ide u glavu Nadanov smiješak na konfereciji za budale di su zabranjena pitanja???? Eto čovjeku iz firme nestalo 30 000 000 kuna i on se smješka. Smješka se cijeloj naciji u lice, naciji koju je bezobzirno opljačkala firma kojoj je on na čelu. To čak ni Sanader nije radio a on se smješka sa očima i ustima.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Ko zna koliko je HNS-ovog clanstva uhljebljeno po raznim nepotrebnim institucijama. Ako se pocnu ukidati doprinosi clanstvo ce se naci na ulici. Treba dati vremena Vesni da ih preuhljebi na neka sigurnija mjesta.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Mislim da je vrijeme da ISTRAŽIMO putem FINA.HR tvrtku muža gđe. Pusić. Ako tako gorljivo brani komore sigurno i ona ima putra. Ne bi se zaćudio da se i tamo nađu milijunski iznosi u prihodima a tvrtka s temeljnim kapitalom od 20.000 kuna. A vjerojatno i poslovi s državom. No prvo da provjerimo.

Vidi, vidi , npr 2010. godina tvrtka ASCENDANT d.o.o. Jurgis Vytautas Oniunas, član društva – samo 9 milijuna kuna poslovni prihodi. A rashodi čak 4,8 milijuna kuna.
DOBIT 4,2 MILIJUNA KUNA uz par zaposlenih osoba.
Auh sigurna firma ima neki veliki kapital, pa da TEMELJNI kapital čak 30.000 kuna.
BRAVO Vesna , samo ti brani komore. Idemo mi dalje i kopati da vidimo jesu li ovo poslovi povezani s državom. Takvim firmama sigurno nije problem platiti par kuna doprinosa.
Malim poduzetnicima to svakako jeste.

Sada je jasno zasto Linic, Pusicka i Vrdoljak stite HGK iako su prisilni clanovi komore debelo protiv obveznog clanstva.
Jednostavno, stite sebe i svoje ljude.

Ma svi su zamazani. Koji je profil ljudi u HGK i HOKu. Svi su bliski vlasti. Kolekcija podobnih, bivših, koje su uvijek hranile državne jasle. Jednom zaduženi. uvijek zaduženi. Uostalom trebalo bi imati listu imena ljudi zaposlenih u HGK i HOKu. Odmah bi sve bilo jasno. Još malo prokopati po OIBima. Onda bi bilo još jasnije.

New Report

Close