Udjel braće Pivac u Krašu premašio 10%

Naslovnica Forum Komentari članaka Udjel braće Pivac u Krašu premašio 10%

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Kraš je dobra firma ali sa žestokom konkurencijom i domaćom i stranom i Lidlom pogotovo..mogao bi zato stagnirati. Tesko je razaznati razloge ulaganja..bolje da su uložili u modernizaciju svojeg..imaju i PPK Karlovac..probao sam njihovu pastetu jako loša. U mesu je isto žestoka konkurentnost pogotovo nakon masivnih ulaganja Agrokora u PiK Vrbovec….


Kraš je dobra firma ali sa žestokom konkurencijom i domaćom i stranom i Lidlom pogotovo..mogao bi zato stagnirati. Tesko je razaznati razloge ulaganja..bolje da su uložili u modernizaciju svojeg..imaju i PPK Karlovac..probao sam njihovu pastetu jako loša. U mesu je isto žestoka konkurentnost pogotovo nakon masivnih ulaganja Agrokora u PiK Vrbovec….

Najbolje da ulazu u gradnju velikih zrakoplova. Tamo je konkurencija slaba, samo dvije firme.

Konkurencija je svugdje. Tamo gdje je nama jako je tesko uci.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Mozda ce neko preuzeti Kras pa ulazu


Mozda ce neko preuzeti Kras pa ulazu

I onda su to dojavili braci Pivac. Prije bi to znali Nadan i slicni. Uvijek postoji mogucnost. Jednog dana ce ih netko preuzeti, ali pitanje je koliko je daleko taj dan.

Kras je ok firma sa solidnim portfeljom proizvoda i u prilicno defanzivnoj industriji. Hrvatska prehrambeno preradjivacka industrija nije tehnoloski zaostala za EU konkurencijom, a imaju jeftiniju radnu snagu. Najveci problem je ustvari politicka i ekonomska nestabilnost u zemlji. Rastuci broj budgetskih ovisnika treba nove poreze iz kojih ce se isplacivati mirovine, place i benificije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

dok je marica živa .kraš se neće prodati.oni kontroliraju preko 50% ,inače bi se kraš već prodao. s obzirom da im je market cap 600 milja kuna,nije loša prilika ,p/s im je isto ok,0,6 ali P/E od 533 je legendaran.milijardu prihoda a milijun dobiti,vidi se da se tunelari na sve načine i skriva dobit..
mislim da postoji neki link,neka zajednička nabava,recimo šećera koji oboje koriste na veliko u proizvodnjama ili pivci igraju trojanskog konja za nekoga,možda agrokor kao rezervu ako todorić bude morao prodati ledo da financira merkator.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Twixer, ulaskom u EU procjenjuje se da će u mesnopreradjivackoj industriji u RH opstati 3-4 firme,..o tome je govorio i Čobanković dok je bio ministar. Logičnije bi onda bilo da novac ulazu u svoju branšu pogotovo jer im negdje trebaju ulaganja,naveo sam primjer ocajne pastete. Kraš svake godine isplaćuje dividendu i možda je i to jedan od razloga ulaganja. Kraš ima nekoliko jako dobrih i poznatih proizvoda Bajodera,domaćica ali i i hrpu prosječnih i skupih kao čokolade gdje čak zakidaju i na gramazi tako da njima prihodi neće rasti a da ne govorim o problemu izlaska iz Cefte što će i njih itekako dohvatiti iako u Prijedoru imaju neku malu tvornicu.

Btw, čini mi se da se Hrvatske firme uopće nisu spremile na udar koji će nastati izlaskom iz cefte…hrv proizvodi ionako nisu ni sad jeftini u zemljama JI europe pa kad poskupe 40% bit će to jako teško za prodati…

Puno jeftinije i isplativije bi im bilo da kupe Mesnu industriju Vajda (MIVA-R-A). To je tvrtka koja je nedavno proslavila 100 godina postojanja, nakon pretvorbe nikad nije zabilježila gubitak međutim nema viziju razvoja, prihodi stagniraju zadnjih nekoliko godina i zreli su za preuzimanje. Direktor ne želi da se dionicama trguje na burzi, samo zadržana dobit po dionici iznosi 575 kuna a ako netko od radnika želi prodati trezoru onda može dobiti tek 270 kn za dionicu. Dividenda se nije isplaćivala prošle godine a neće niti ove, zato je nezadovoljstvo radnika-malih dioničara sve veće i to je prilika da se za male novce (cca 10 miljuna kuna) stekne većinski udio u tvrtki koja vrijedi najmanje 90 milijuna kuna.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

A šta bi s Vajdom? Pa imaju već dvije mesne industrije u Vrgorcu i PPK u Karlovcu. Objedinjenim prihodima su odmah iza PiK Vrbovca. Pitanje je što će uopće biti s tim manjim mesnim industrijama..Vajda,Ivanec…PiK Vrbovec već sad drži 50% tržišta mesa tako da su manje industrije u velikim problemima..Gavrilović čak najavljuje velika otpuštanja. Neke industrije kao npr u Bjelovaru,Krizevcanka,Gusti…su već i zatvorene a i Podravka zatvara dijelove proizvodnje,klaonicu su već zatvorili u Danici…ne mogu oni pratit ulaganja.Agrokor je od 2005 uložio milijardu kuna u modernizaciju PiK Vrbovca!!!

Ne budite naivci. Uskoro će se vidjeti tko stoji iza svega ovog…

Zašto bi netko stajao iza ovoga? Riječ je o ukupnom ulaganju od 60 mil kuna što njima i nije neka cifra. Braća Pivac nisu medijski eksponirani ali riječ je o jednoj od najbogatijih obitelji u RH koja u svom portfelju ima MI Pivac,Dalmesso,PPK Karlovac,hotele u Makarskoj…možda i.još toga ali ovo sam siguran da imaju. Kao da je njima bio problem doći do 10% Kraša a dionice već kupuju godinama…

objasni mi mi kako su uložili milijardu kuna u pik vrbovec,kad su ga kupili u stečaju u koji je pao jer nije mogao ovraćati dugove za modernizaciju s kojom su otvorili nove klaonice i pogone neposredno pred stečaj.promijenili su mu logo i stavili ga na police konzuma gdje mu prije toga nisu dali da uđe da ga mogu kupiti za 1 kn.

to je agrokorova priča kako ulažu ogroman novac koja se provlači po njemu ovisnim medijima,a prava istina je da sve firme koje su preuzeli za 1 kn kao pik,belje,vupik i ostale su zadužili do grla plus dobivaju ogromne poticaje od države godišnje na njih.pa u belju dobivaju 150 milijuna kuna ,baš me zanima je li i njima država kasni sa isplatom kao mljekarima.


A šta bi s Vajdom? Pa imaju već dvije mesne industrije u Vrgorcu i PPK u Karlovcu. Objedinjenim prihodima su odmah iza PiK Vrbovca. Pitanje je što će uopće biti s tim manjim mesnim industrijama..Vajda,Ivanec…PiK Vrbovec već sad drži 50% tržišta mesa tako da su manje industrije u velikim problemima..Gavrilović čak najavljuje velika otpuštanja. Neke industrije kao npr u Bjelovaru,Krizevcanka,Gusti…su već i zatvorene a i Podravka zatvara dijelove proizvodnje,klaonicu su već zatvorili u Danici…ne mogu oni pratit ulaganja.Agrokor je od 2005 uložio milijardu kuna u modernizaciju PiK Vrbovca!!!

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Procitaj si arhivske vijesti tu i na googlu iz raznih izvora pa ćeš vidjet da je istina jer brojka nije bubnuta napamet…samo prošle godine u novi pogon za pakiranje uložili su 250 mil kuna a ukupno od preuzimanja 2005 god 1 milijardu kuna!! Kad su preuzeli PiK prihodi su bili oko 200 milijuna a sad skoro 2 milijarde!!! Njihov je Konzum,u njega puštaju koga oni hoće pa tako i PiK. Normalno da bez Konzuma ne bi mogao tako drastično povećati prihode.

Ja isto smatram da su Agrokorova ulaganja većinom samo na papiru. Vješti manipulatori, netko bi rekao muljatori

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close