Span je putem Zagrebačke burze izvijestio o osnivanju društva Span Romania. “Rumunjska, s tržištem od 19 milijuna stanovnika i rastućom ekonomijom, predstavlja značajan potencijal, osobito u području implementacije i razvoja novih tehnologija.
Upravo u tom kontekstu Span prepoznaje priliku za daljnje širenje, gdje putem svojih tehnoloških kompetencija i s postojećim međunarodnim iskustvom može doprinijeti razvoju digitalizacije i digitalne transformacije u toj zemlji.”, priopćeno je iz Spana.
Podsjetimo, Span je potkraj svibnja osnovao kompaniju i u Poljskoj, piše Seebiz.
Konkretnijih informacija o razlozima i planovima Spana na novom tržištu u Poslovnom dnevniku nisu uspjeli dobiti.
No, poznato je da se posljednjih godina kompanija, čiji najveći udio u poslovanju čini segment upravljanja softverskom imovinom i licenciranje (71 posto prihoda), intenzivno širi i sve više okreće brzorastućim tržištima srednje i istočne Europe te Središnje Azije.
Na tržištu Ukrajine, na kojem su kompaniju osnovali 2018., primjerice, lani su ostvarili 15 posto prihoda. Najviše prihoda tvrtka je ostvarila na domaćem tržištu (26 posto), tržištu Slovenije (15 posto), dok je Ukrajina treće najznačajnije tržište koje prati Estonija i SAD.
Poslovno se Span sve više okreće istoku. U 2023. su za 11,4 milijuna eura preuzeli su GT Tarkvara, vodeću estonsku kompaniju za licenciranje i upravljanje softverskom imovinom. Iste su godine osnovali poduzeće u Gruziji, lani u Nizozemskoj, a ove godine u Poljskoj.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu