U trećem krugu prodaje dionica Nove Ljubljanske banke (NLB) upisano je i plaćeno svih 439.985 novoizdanih dionica u vrijednosti 146,9 milijuna eura.
Najveća poslovna banka u susjednoj Sloveniji, NLB svoje je dionice prodavala po jedinstvenoj cijeni od 334 eura za pojedinu vrijednosnicu pa je ukupna vrijednost dokapitalizacije 300 milijuna eura. Dokapitalizacija NLB-a počela je sredinom travnja kada su postojeći dioničari banke imali pravo upisa 898.204 nove dionice. Oni su uplatili 471.696 dionica, odnosno 52,52 posto ukupne ponude, u vrijednosti 157,5 milijuna eura, priopćila je Uprava Nove Ljubljanske banke. U toj ponudi nisu sudjelovala dva najveća dioničara – belgijska financijska grupacija KBC i Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD). Za drugi krug, u kojem su dionice Nove Ljubljanske banke kupovale domaće i strane fizičke i pravne osobe, ostalo je 426.508 dionica od kojih je bilo uplaćeno oko pet posto u vrijednosti manjoj od sedam milijuna eura. Preostale dionice otišle su u treći krug, namijenjen institucionalnim investitorima. Inače, ovih dana došlo je do ‘pobune’ malih dioničara Nove kreditne banke Maribor.
(Beta)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu