Robna razmjena SAD-a i Rusije u prvoj polovici 2008. godine povećana je za oko 48 posto, na oko 18 milijardi dolara. Američki izvoz u Rusiju je u prvih šest mjeseci povećan gotovo 46 posto, na 4,6 milijardi dolara, ali je istovremeno uvećan i uvoz iz Rusije, za 48,5 posto, na 13,3 milijarde dolara, pokazali su podaci američkog ministarstva trgovine.
Negativan saldo SAD-a u trgovini s Rusijom je u prvih šest mjeseci uvećan na 8,7 milijardi dolara, sa 5,8 milijardi u prvoj polovini 2007. SAD-u su, kad je riječ o konkretnim proizvodima, počele uvoziti znatno više ruskog goriva i kemijske robe te istovremeno manje metala, mašina i opreme. U polugodištu je zabilježeno i osjetnije smanjenje uvoza prehrambenih proizvoda iz Rusije na 163 milijuna dolara, sa 259 milijuna dolara u istom razdoblju 2007.(AGENCIJE)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu