Talijanska grupacija Generali osiguranje prošlu godinu završila je sa 367 milijuna eura konsolidirane neto dobiti što je tri puta lošiji rezultat ostvaren u odnosu na godinu ranije.
Nastavak je to višegodišnjeg pada profitabilnosti i gubitka tržišne pozicije zbog čega je kompanija pod novim menadžmentom krenula u oštro restrukturiranje poslovanja.U prošloj godini Generali je promijenio menažment, započeo veliko čišćenje poslovanja kako bi povratio profitabilnost i popravio loše rezultate koje je ostvario u usporedbi s konkurencijom. Da bi to ostvario do 2015. Generali mora povećati kapital, a primarni fokus grupacije vraća se na temeljni osiguravateljni biznis, najavio je izvršni direktor Mario Greco dioničarima na glavnoj skupštini u utorak u Trstu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu