Višegodišnja neizvjesnost i maratonska pregovaranja oko toga tko će graditi novi duhanski kombinat u Podgorici konačno su okončani.
Posao izgradnje novog duhanskog kombinata, vrijedan oko 9,5 milijuna eura, crnogorska vlada povjerila je konzorciju kojeg čine dvije crnogorske kompanije, Partner kompany iz Danilovgrada i Jaz Express iz Budve, te Primat iz Srbije. Te tri kompanije dužne su u sljedećih 12 mjeseci sagraditi novu tvornicu duhana, obaviti remont strojeva koji su radili u dosadašnjem Duhanskom kombinatu Podgorica (DKP), nabaviti nove strojeve i pokrenuti proizvodnju cigareta. U novoj tvornici cigareta u Podgorici bit će zaposleno oko 150 radnika. Novi duhanski kombinat bit će nasljednik DKP-a, nekad jedne od najuspješnijih crnogorskih kompanija koja se osobito pročula početkom devedesetih godina prošloga stoljeća kada je naveliko proizvodila kopije poznatih svjetskih brendova cigareta i uz pomoć države organizirala nelegalnu distribuciju i prodaju diljem svijeta. Nakon dugogodišnjeg uspješnog poslovanja, posljednjih godina DKP je zapao u ozbiljnu krizu te je kompanija otišla u programirani stečaj.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu