Računa se da će ove godine oko 200.000 noćenja u Sloveniji ostvariti vlasnici stanova i kuća koji su svoje stambene kvadrate iznajmljivali preko platformi "ekonomije dijeljenja", kao što su Airbnb i Booking, pa je slovensko Ministarstvo financija upozorilo one koji te prihode nisu prijavili da im prijeti plaćanje visokih kazni.
Ako svoje neprijavljene prihode od iznajmljivanja stanova prijave do kraja siječnja sljedeće godine, platit će samo porez i zaostale kamate, u protivnom im prijete kazne od 400 do 30.000 eura, objavila je državna financijska uprava. Slovenski poreznici upozoravaju kako provode posebnu kontrolu takvog ilegalnog oblika aktivnosti u turizmu i da inspektori imaju pravo kontrolirati iznajmljivače, predstavljajući im se kao zainteresirani gosti jer u suprotnom bez dopuštenja ne bi mogli ulaziti u privatne stanove.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu