Nakon varanja Volkswagena sa softverom za testiranje emisija ispušnih plinova automobila, nove mućke na američkom autotržištu – na udaru istražitelja Ministarstva pravosuđa i Komisije za vrijednosne papire je Fiat Chrysler (FCA), zbog sumnje da je lažno prikazao rezultate prodaje novih vozila.
217tisuća
vozila FCA prodao u prosincu lani, najviše otkad postoji. Pitanje koliko je to stvarno
Premda Bloomberg u priči u kojoj je otkrio da je koncern napuhavao brojke ističe da je istraga još u ranoj fazi, pouzdano se zna da je sve uslijedilo nakon tužbi u siječnju, kojima su dva čikaška autosalona optužila tvrtku da je trgovcima plaćala da prijave više prodanih automobila od onih uistinu prodanih. "U kvartalnom i godišnjem izvještaju FCA iskazuje prihode na temelju broja automobila isporučenih salonima, a ne na temelju izvještaja o broju prodanih kupcima" brani se proizvođač, što nije spriječilo vrijednost dionice da se nakon loše vijesti u ponedjeljak spusti za oko 2%.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu