Manje od mjesec dana uoči referenduma o škotskoj neovisnosti predizborna kampanja sve se više zahuktava, a u nju su se otvoreno uključili i tamošnji biznismeni.
Tako je u četvrtak skupina od 200 škotskih poslovnih ljudi objavila u medijima otvoreno pismo u kojem pozivaju birače da 18. rujna glasaju za neovisnu Škotsku. Pismo je objavljeno dan nakon što je 130 prounionističkih poduzetnika također objavilo pismo u kojem tvrde kako je pitanje škotske neovisnosti prepuno nepoznanica, poput pitanja valute, poreznog sustava, članstva u Europskoj uniji i podrške izvozu.Slučajno ili ne, stav zagovornika nastavka trostoljetne unije Škotske i Engleske javno je objavljen nakon što su ankete pokazale da lider prounionističke kampanje "Bolje zajedno" Alistair Darling nije pretjerano osvojio glasače tijekom televizijskog sučeljavanja s Alexom Salmondom, škotskim premijerom.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu