Poslovni.hr slavi 20.rođendan
EN DE

Stručnjak pesimističan oko budućnosti Forda u Europi: ‘Situacija je loša, a izgledi još gori’

Autor: Poslovni.hr/Hina
13. svibanj 2025. u 08:27
Podijeli članak —
Foto: Unsplash

Prema Dudenhoefferu, postoje dva rješenja za Fordove europske probleme.

Prema stručnjaku za autoindustriju Ferdinandu Dudenhoefferu, budućnost Forda u Europi ne izgleda dobro.

“Situacija je loša, a izgledi su još gori”, rekao je direktor Centra za automobilska istraživanja iz Bochuma Dudenhoeffer.

“Ford je premalen u segmentu osobnih automobila da bi mogao profitabilno poslovati u Europi. To je sada slučaj i vrlo vjerojatno će tako ostati i u budućnosti”, rekao je.

Dudenhoeffer je iznio pesimistične prognoze za Fordove operacije u Europi, rekavši da je broj prodanih vozila premalen, dok su troškovi rada previsoki.

Ford već duže vrijeme gubi tržišni udio u Njemačkoj i Europi, primijetio je stručnjak.

“Ford se smanjuje i smanjuje. Sada je toliko malen u Europi da nema smisla nastaviti poslovati u sadašnjoj situaciji”, rekao je.

Prema Dudenhoefferu, postoje dva rješenja za Fordove europske probleme.

Jedna bi opcija bila da američka matična tvrtka proda svoje europsko poslovanje s automobilima kako bi se “riješila problema”, rekao je. Proizvodnja automobila mogla bi ostati u Koelnu, ali bi odjel za razvoj i administrativni odjeli prešli kupcu, smatra stručnjak.

Druga opcija bila bi osnovati zajedničku tvrtku s drugim proizvođačem automobila i time postići veće količine i niže troškove, rekao je Dudenhoeffer.

Na taj bi način Ford Europe “mogao konačno postati konkurentan“, rekao je, predlažući francuskog proizvođača automobila Renaulta kao jednog od mogućih partnera.

Autor: Poslovni.hr/Hina
13. svibanj 2025. u 08:27
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close