Stopa inflacije u Italiji dosegnula je u srpnju najnižu razinu, otkako je porast nezaposlenosti smanjio potražnju u zemlji za vrijeme najteže recesije u Drugom svjetskom ratu.
Prema podacima Talijanskog instituta za statistiku iz Rima, temeljenima na mjerenjima Europske unije, razina cijena je u odnosu na prethodni mjesec pala za 1,2 posto, a u odnosu na isto razdoblje prošle godine za 0,1 posto. Godišnji pad razine cijena od 0,1 posto predstavlja prvo smanjenje cijena otkada su počela mjerenja u 1996. godini. Godišnji pad razine cijena u Europskoj uniji od 0,6 posto u odnosu na prošlu godinu najveći je dosad zabilježeni pad od 1996. godine, objavio je Institut za statistiku EU u svojoj procjeni. Razina cijena je u srpnju također znatno pala u Njemačkoj, Irskoj i Španjolskoj.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu