Brojni Nijemci često svoje limene ljubimce parkiraju na parkiralištima supermarketa, unatoč tome što uopće ne idu u kupovinu, zbog čega su neki trgovački lanci poduzeti mjere kako bi to i zaustavili. U nekoliko njemačkih gradova trgovački lanci Aldi, dm i Rewe već su postavili video nadzor, no supermarket Heßler-Markt odlučio je uvesti i sustav za prepoznavanje lica.
Naime, prenosi Fenix Magazin, već je nekoliko građana dobilo i kazne jer su parkirali na njihovom parkiralištu, a nisu ušli u trgovinu. Specifično, jedan umirovljenik dobio je kaznu od 40 eura na svoju kućnu adresu. Kako je u to vrijeme bio na odmoru, vidio je kaznu tri tjedna nakon pa su mu stigle još četiri.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu