Britanski ministar financija Alistar Darling upozorio je kako njegova zemlja mora postati manje ovisna o nafti. Kako prenosi The Guardian, Darling je rekao da Britanija taj cilj treba postići zamjenom nuklearnih elektrana i investiranjem u obnovljive izvore energije.
Britanski je ministar financija rastuće cijene nafte nazvao “velikom prijetnjom” nacionalnoj ekonomiji te kazao kako posljednji skok cijena energenata prijeti rastom inflacije i većim brigama za potrošače i kompanije. “Ako ne smanjimo našu ovisnost o nafti, i dalje ćemo biti izloženi nesigurnostima naftnog tržišta”, rekao je Darling.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu