Sport & biznis - SP 2026.
EN DE

Apple više ne smije prodavati svoj iPhone u Meksiku

Autor: Agencija VLM
02. studeni 2012. u 18:20
Podijeli članak —
iPhone 5

Sud je odbio tužbu Applea koji je tražio zabranu korištenja naziva iFone kako se zove jedna meksička tvrtka jer na taj način, tvrde iz Applea, zbunjuju kupce.

Apple ne može više prodavati svoje iPhonove u Meksiku, odučio je tako u četvrtak sud u Meksiko Cityju, javlja Mashable. Naime, sud je odbio tužbu Applea koji je tražio zabranu korištenja naziva iFone kako se zove jedna meksička tvrtka jer na taj način, tvrde iz Applea, zbunjuju kupce. Ta se tvrtka registrirala 2003. godine, četiri godine prije nego što je Apple registrirao iPhone.

već od 5 € mjesečno
Pretplatite se na Poslovni dnevnik
Pretplatite se na Poslovni Dnevnik putem svog Google računa, platite pretplatu sa Google Pay i čitajte u udobnosti svoga doma.
Pretplati se i uštedi

Apple je nakon toga 2009. godine podigao tužbu prootiv iFonea, no sud ju je odbio i donio odluku kako iFone može i dalje koristiti svoje ime, a iPhone pod tim imenom ne može više biti prodavan u Meksiku. Još se ne zna kada će ova zabrana stupiti na snagu, a u Meksiku bi danas trebala početi prodaja novog iPhonea 5.

Apple ne može više prodavati svoje iPhonove u Meksiku, odučio je tako u četvrtak sud u Meksiko Cityju, javlja Mashable. Naime, sud je odbio tužbu Applea koji je tražio zabranu korištenja naziva iFone kako se zove jedna meksička tvrtka jer na taj način, tvrde iz Applea, zbunjuju kupce. Ta se tvrtka registrirala 2003. godine, četiri godine prije nego što je Apple registrirao iPhone.

Apple je nakon toga 2009. godine podigao tužbu prootiv iFonea, no sud ju je odbio i donio odluku kako iFone može i dalje koristiti svoje ime, a iPhone pod tim imenom ne može više biti prodavan u Meksiku. Još se ne zna kada će ova zabrana stupiti na snagu, a u Meksiku bi danas trebala početi prodaja novog iPhonea 5.

Autor: Agencija VLM
02. studeni 2012. u 18:20
Podijeli članak —
Komentari (4)
Pogledajte sve

Ma riješio bi to Apple u manje od mjesec dana u svoju korist i to s manje od 100 000$.
Već na aerodoromu bi ih čekale uplatnice kome i koliko treba platiti.

@Antisha

Nije lako reci kakav bi bio ishod ovog slucaja u Hrvatskoj jer tesko je vjerovati da bi hrvatski sudovi donjeli presudu prije 2047-e.

Šta mislite koji bi ishod ovog slučaja bio da se dogodio u Hrvatskoj?
Iako Meksiko djeluje kao divlja država, kriminal, droga, mafija ipak pravosuđe funkcionira, čak ni Apple ne može izvući presudu u svoju korist.
Dok u Hrvatskoj svaka pi… koja dođe s vrećom novaca u Hrvatskoj može raditi što god poželi i nitko mu ništa nemože.

IFone je trebao tužiti Apple radi korištenja imena!

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close