Konkurencijsko vijeće Bosne i Hercegovine odobrilo je Telemachusu preuzimanje TX TV d.o.o. za telekomunikacije Tuzla, objavljeno je u Službenom glasniku BiH, javlja Indikator.ba.
Kako se navodi u obavijesti, koncentracija na maloprodajnim tržištima fiksne telefonije, fiksnog širokopojasnog pristupa internetu i distribucije medijskih sadržaja na području Tuzlanskog i Zeničko-dobojskog kantona, koja će se stvarati, smatra se dopuštenom stjecanjem pojedinačne kontrole nad privrednim subjektom Telemach BH d.o.o. Sarajevo nad subjektom TX TV d.o.o. za telekomunikacije Tuzla. Ova informacija slijedi nakon pisma namjere potpisanog 13. septembra 2022. godine između Telemacha BH i Sabahudina Bešića i Muhameda Tokače, vlasnika 5% i 95% udjela u TX TV d.o.o. Tuzla, gdje su prodavači iskazali namjeru prodaje i prijenos 100% svojih udjela u društvu na kupca.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu