Srbija sitno broji do sezone pripremanja zimnice, a s prvim danima rujna na tržnicama diljem zemlje zavladat će – paprika. Regionalna informativna novinska agencija RINA uoči kulminacije sezone paprile donosi zanimljivu priču o mladom igrača iz Prijepolja pored Lima koji je prije 12 godina odlučio ne napuštati svoju zemlju i posvetiti se poljoprivredi. Danas na svoja četiri hektara očekuje urod od više od 30 tona paprika.
“Godina je bila sušna, ali kako je moja plantaža smještena pred Lima, to se nije odrazilo na rod. Loši vremenski uvjeti desetkovali su samo oko 10 posto zasada. Mogu slobodno reći da je paprika baš ove godine rodila kao nikada ranije i kad su u pitanju količina i kvaliteta. Potražnja za ovim povrćem ogromna je kao i uvijek”, kaže.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu