Do kraja godine svi će građani moći provjeriti vrijednost svojih nekretnina “klikom” na svoju lokaciju na karti putem interneta, a procjene Porezne uprave pri određivanju poreza ne promet nekretnina neće se razlikovati od stvarnog stanja na tržištu.
Već za dva mjeseca tvrtka Apis će, u suradnji s Ministarstvom graditeljstva i prostornog uređenja, kreirati bazu podataka eNekretnine koja će sadržavati cjenovne blokove po čitavoj zemlji. Riječ je o objedinjavanju statističkih podataka iz baze Porezne uprave od 2012. godine do sada. Podaci će se kontinuirano dopunjavati s podacima o prometu nekretninama koje će jedinicama lokalne samouprave u prijelaznom razdoblju dostavljati javni bilježnici, a kasnije će ih Ministarstvu graditeljstva izravno slati Porezna uprava. Uređenje tržišta nekretnina bit će uspostavljeno Zakonom o procjeni vrijednosti nekretnina koji će saborskim zastupnicima biti predstavljen u četvrtak. Posljednjih godinu dana na snazi je Uredba o procjeni vrijednosti nekretnina po kojoj su županije trebale početi voditi evidenciju tržišta nekretnina, no nitko je osim Zagreba i još nekoliko gradova nije ispoštovao.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Prodaj nekretninu i kupi dionice, od 1 stana napravi 3 stana, ako si maher.
uzalud i to, SDP/HNS propisali su od 01.01. iduće godine oporezivanje zarade od prodaje dionica. znači gubitak od trgovanja je samo naš, a ako kapne kakva dobit dio će nam oteti država!
ovo je sve priprema za uvođenje novog poreza na nekretnine…. čim prođu izbori možemo očekivati novi porez i uplatnice za dodatni godišnji porez od 1-2% od procjene nekretnine…i tako svake godine dok smo vlasnici! [emo_palacd]
Prodaj nekretninu i kupi dionice, od 1 stana napravi 3 stana, ako si maher.
ovo je sve priprema za uvođenje novog poreza na nekretnine…. čim prođu izbori možemo očekivati novi porez i uplatnice za dodatni godišnji porez od 1-2% od procjene nekretnine…i tako svake godine dok smo vlasnici! [emo_palacd]
Uključite se u raspravu