Kada su 1960. godine održane prve Paraolimpijske igre u Rimu nitko nije mogao ni sanjati da će to prerasti u pravi sportski spektakl ravnopravan olimpijskim igrama.
Nastupilo je tada svega 400 sportaša iz 23 zemlje svijeta. Održavanje Paraolimpijksih igara vrlo je značajno za sportaše s invaliditetom koji se velikom snagom volje trude živjeti normalan život, i pritom odgajati sportski duh. Ti ljudi usprkos svojem invaliditetu nastoje ostvariti svoje sportske ciljeve kroz natjecanja. Nije bitno tko ima kakav invaliditet, svima je važno samo jedno – vjera u sebe i prijateljstvo koje se razvija na sportskim terenima i natjecanjima. Uloženi trud i htijenje neusporedivi su s bilo čime. Paraolimpijske igre za njih su centar svijeta, a svima nama potvrda da ljudski duh i upornost nemaju granica. Prve na koje je Hrvatski radio poslao svoje novinare bile su Igre 2008. u Pekingu. Ono što sam tamo vidjela trebalo bi smjestiti u neko obavezno štivo u osnovnoj ili srednjoj školi. Treba vidjeti uživo kako sportaši bez ruku ili nogu plivaju, trče, skaču, igraju stolni tenis, odbojku …..Ili pak natjecanje u bacanju kugle na kojem Darko Kralj pet puta ruši svjetski rekord.


Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu