UniCredit, paneuropska komercijalna banka čija je Zaba članica, predstavila je U Share plan dioničarstva za zaposlenike (Employee Share Ownership Plan – ESOP). Ekskluzivni program zaposlenicima omogućava izravan pristup materijalnim pogodnostima koje donosi uspješno poslovanje UniCredita. U Share plan odobren je na Glavnoj skupštini 12. travnja 2024. i detaljno je opisan u Politici nagrađivanja Grupe za 2025. godinu te daje priliku zaposlenicima Grupe UniCredit da se priključe bazi investitora svojeg poslodavca, stoji u priopćenju.
Grupa UniCredit prepoznaje važnost otključavanja potencijala svojih ljudi. Svrha je Plana provesti temeljnu vrijednost vlasništva u djelo, čime se dodatno usklađuju interesi dioničara, menadžmenta i zaposlenika s globalnim i dosljednim pristupom. Zaposlenici koji imaju pravo na prijavu u Plan mogu to učiniti na diskretan način uz obvezu na ulaganje u minimalnom iznosu od 500 eura do maksimalnih 10.000 eura u dionice kompanije, po fer tržišnoj vrijednosti i uz povoljnije uvjete osmišljene posebno za zaposlenike.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu