Zbog izostanka prihoda od privatizacije od kojih je za 2013. planirano tri milijarde kuna Vlada je na Badnjak ministru financija Slavku Liniću odobrila dodatno kratkoročno zaduženje od 200 milijuna eura.
Tromjesečna premosnica ugovorena je s Goldman Sachsom uz kamatu od 2,5 posto godišnje. Tim Ministarstva financija za upravljanje javnim dugom tako sada do kraja godine ima još samo odraditi posljednju aukciju trezorskih zapisa koja će se iznimno održati u ponedjeljak (umjesto utorka). Kupcima se nudi ukupno pola milijarde kuna na tri, šest i 12 mjeseci, s tim da će novac sjesti nakon Nove godine. U preostalih nekoliko dana 2013. nema više dospijeća, a trenutno stanje tog kratkoročnog duga države nešto je veće od povećanja zacrtanog rebalansom s početka mjeseca.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu