Samo tjedan dana nakon što su iz KBC Sestre milosrdnice za Večernji list potvrdili da bivši ministar zdravstva i USKOK-ov optuženik Vili Beroš više nije njihov zaposlenik, dogodio se preokret.
Naime, tad su tvrdili da je Beroš prestao biti na njihovim popisima nakon što je odabrao naknadu plaće po modelu 6+6. No, on se prijavio na natječaj za radno mjesto neurokirurga, a kako piše Jutarnji, njega je tročlano povjerenstvo izabralo između još dvojice kandidata.
Zamjenik ravnatelja bolnice, Neven Tučkar trebao bi potpisati odluku povjerenstva, kojom se stavlja pečat na cijelu proceduru te Berošev izbor postaje legitiman. Ravnatelj KBC-a, Davor Vagić se izuzeo iz cijelog natječaja. Sutra bi odluka trebala biti objavljena na službenim stranicama.
Da je Beroš korak bliže novom-starom poslu, jer on je do imenovanja na ministarsku poziciju bio neurokirurg u istoj bolnici, svjedoče i napisi Jutarnjeg o njegovoj plaći. On bi tako, navodno, trebao dobivati minimalno 3500 eura mjesečno.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.<p>Sto bi trebalo Vilija na križ, covjek treba raditi, ako je strucan tim jos bolje…</p>
Uključite se u raspravu