Prvi porezni obveznici u srijedu su dobili povrat poreza na dohodak za prošlu godinu. Naime, kako su objavili iz Porezne uprave, prvi na redu su obveznici obuhvaćeni posebnim postupkom, a tijekom kolovoza će svi povrati biti isplaćeni.
Od ove godine Porezna uprava je po prvi puta samostalno, na temelju podataka kojima raspolaže, utvrdila godišnju obvezu svih građana sa ciljem da na kućne adrese dostavi privremena porezna rješenja o pravu na povrat poreza ili obvezi uplate, bez potrebe da građani podnose godišnje porezne prijave. U Upravi su bili svjesni da će prva godina primjene tog postupka, u kojem se obrađuju podaci za svakog poreznog obveznika koji ostvaruje bilo koju vrstu primitka, pokazati stvarni broj poreznih obveznika kojima bi PU trebala izdati rješenja.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu