Vipnet je, prema neslužbenim informacijama, u završnoj fazi pregovora o preuzimanju Metroneta, a plan mu je kupiti još barem jednog do dva alternativna operatera među kojima su na popisu B.net, H1 Telekom i Optima telekom. Kako tvrde dobro upućeni izvori telekomunikacijskog tržišta, najveći konkurent Hrvatskog telekoma čeka još samo zeleno svjetlo svog vlasnika Telekoma Austrije.
Iako u toj kompaniji do zaključenja broja nismo dobili komentar, Poslovni dnevnik pribavio je novu strategiju Telekoma Austrije. U njoj se navodi da je jedan od ciljeva kompanije potaknuti konvergenciju na području srednje i istočne Europe. To je drugi naziv za spajanje fiksnih i mobilnih komunikacija čime se otvara prostor za spajanja i preuzimanja. Deutsche Telekom je, primjerice, to mahom već proveo u svojim operacijama na Balkanu, pa je u sklopu toga HT kupio Iskon, ali i Combis. U Vipnetu kojim upravlja Mladen Pejković kažu da je njihov službeni stav da nagađanja ne komentiraju. Međutim, činjenica je da je Pejković, koji je na čelu Vipneta tri godine, posljednjih dana većinu vremena proveo u Beču. Jedan od razloga bilo je predstavljanje nove strategije ulagačima jer dionice Telekoma Austrije kotiraju na burzi, a neslužbeno se komentira da je drugi razlog bio upravo osiguravanje podrške za akvizicije u Hrvatskoj.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu