Hrvatski gospodarstvenici, predvođeni predsjednikom Hrvatske gospodarske komore (HGK) Lukom Burilovićem, odlaze danas u dvodnevni posjet Kosovu.
Kako objašnjavaju iz HGK, cilj posjeta jačanje je suradnje između hrvatskih i kosovskih tvrtki, povećanje robne razmjene i pronalaženje mogućnosti ulaganja te izvođenja investicijskih radova za hrvatske tvrtke na Kosovu. Na Kosovsko-hrvatskom gospodarskom forumu, koji će se u organizaciji Hrvatske gospodarske komore i Privredne komore Kosova održati u Prištini, sudjelovat će 26 hrvatskih i 50-ak kosovskih tvrtki. Uz predstavljanje investicijskih potencijala u Hrvatskoj, predviđeno je i potpisivanje Sporazuma o suradnji HGK i PK Kosova.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu