ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Poštovani kolega ivanoreskovic,
nažalost moram Vam napomenuti da su Vaši postovi kontradiktorni…
21.09. ste pisali da imate target na koti 4.950,00…
23.09. pišete kako dolaze dobri dani za Zvijezdu i za cijelu ZSE. Spominjete kako mnogi ne znaju čitati fundamente izvješća i sl.
I onda jučer napišete da ste skratili poziciju, da je odjednom situacija opasna…Ogroman preokret u svega nekoliko dana.
Uz svo Vaše neupitno znanje o TK, ovakav način pisanja Vas čini neozbiljnim. Dakle, ozbiljni ljudi na forumu će Vas smatrati neozbiljnima. Pratim postove koje pišete, ima se što za pročitati ali ovakve stvari Vam jednostavno – ne trebaju. Mladi ste, nemojte dozvoliti da se zlobni naslađuju i sprdaju kad čitaju Vaše komentare. Ovo je napisano bez truna sarkazma, licemjerja, ironije i sl. Neke stvari i situacije je bolje da čovjek ostavi za sebe. Vjerujte mi…
Napisao sam to zato što Vas cijenim i poštujem…
Srdačan pozdrav !

Sve to sto se rekli je istina i slazem se. I nije sramota prizati da sam promjenio odluku. Mislim da je bolje promijeniti odluku nego srljati u nesto za sta vise nisam siguran….

teško se iz dugogodišnjeg bear moda prebaciti u bull mod samo tako … treba vremena … a ukoliko se redovito prati knjiga dioničara na puuuno dionica ima vrlo zanimljivih podataka 😉
ipak na zse prevladavaju špekulanti

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Mislim da ovo sa bull i bear marketom bas i nema veze s ovime sto smo gore raspravljali…

Situacija je takva da potezi iz 2008 su samo prolongirali najvece probleme koje sada jedino centralne banke odrzavaju, koje sa tim odrzavanjem zapravo rade potencijalno najvece probleme ikada zabiljezene u ljudskoj povjesti(zbog globalizacije).

Dali je normalno da jedna DB izgubi 5 puta na vrijednosti u zadnjih 5 godina?, dali je normalno da se dionicama te banke do 12h trguje -6%, i onda poslije 15h +14%?!, a govorimo o 20 po velicini banci na svijetu!, a ne 4 po velicini investicijskoj banci na svijetu(LB)

ZVZD je u mom portfelju prva otisla, a slijedecih dana cu odluciti o ostalim dionicama

upravo vam pokušavam reći da sve što ste naveli možda i ima smisla ali burza to iskazuje na drugi način .. činjenica je da su ameri sa 666 došli na 2200, a sad dali je to opravdano ili ne manje je važno onom tko je ulazio na 666 🙂

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Poštovani kolega ivanoreskovic,
nažalost moram Vam napomenuti da su Vaši postovi kontradiktorni…
21.09. ste pisali da imate target na koti 4.950,00…
23.09. pišete kako dolaze dobri dani za Zvijezdu i za cijelu ZSE. Spominjete kako mnogi ne znaju čitati fundamente izvješća i sl.
I onda jučer napišete da ste skratili poziciju, da je odjednom situacija opasna…Ogroman preokret u svega nekoliko dana.
Uz svo Vaše neupitno znanje o TK, ovakav način pisanja Vas čini neozbiljnim. Dakle, ozbiljni ljudi na forumu će Vas smatrati neozbiljnima. Pratim postove koje pišete, ima se što za pročitati ali ovakve stvari Vam jednostavno – ne trebaju. Mladi ste, nemojte dozvoliti da se zlobni naslađuju i sprdaju kad čitaju Vaše komentare. Ovo je napisano bez truna sarkazma, licemjerja, ironije i sl. Neke stvari i situacije je bolje da čovjek ostavi za sebe. Vjerujte mi…
Napisao sam to zato što Vas cijenim i poštujem…
Srdačan pozdrav !

točno, kolega,
naš ivano me svako malo iznenadi nekakvom činjenicom za koju samo on valjda zna gdje ju izrudari, ali i vrlo često sam sebi skače u usta.tako je bilo i na topicu atln gdje je barem desetak puta mijenjao svoj target, drukao sve u šesnaest dok je imao papir. zatim je lani u ljeto prodao oko 100 kn, i od onda dionica ništa ne valja! ali on barem ponekad prizna, za razliku od nekih.

Cinjenica je. Al imamo izbor, dali igrati tu igru ili ne. Jel tako?, isto tako koji vremenski period igrati tu igru?

Cinjenica je. Al imamo izbor, dali igrati tu igru ili ne. Jel tako?, isto tako koji vremenski period igrati tu igru…

Da ne ulazim u svijet, vratimo se na ZVZD i moje odluke. I dalje mislim da je podjecnjena i dalje mi je target koji sam naveo. Al s obzirom na risk/nagradu, odlucio sam 700 kn manje uzet po dionici, sa dalje dobrih 50% prinosa.

Dionica i dalje ne daje dividendu i to mi je glavni razlog odustajanja, odnosno prvog kracenja u portfelju. Do kraja godine ako DLKV ne ugovori 50 mil eura posla, micem i taj tiket iz portfelja….

ivane
što ti znači cifra ugovorenih poslova? ako nema ozbiljnijih fin rezultata? i sam mjerkam dlkv već barem g dana, ali mene muči još uvijek ogroman dug i ogroman broj papira stečenih silom prilika u psn. po mojoj računici još barem 5 milja komada mora promjeniti vlasnika. da li će tada cijena biti 10 ili 17, meni nevažno, ali će okolnosti biti bitno drugačije.

a kod zvzd mirno spavam i čekam! očito je da je veliki gada rekao …vrijeme je da se krene!

Vidim da su tri dioničara od prvih 10 prodavalo zadnjih dana!!!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Nije to baš tako jednostavno u TOP10
Ne možete zaključivati na temelju onog što se zacrvenilo na portalu Mojedionice
Prvo su objedinjene dionice pod računom AGRAM INVESTA i to sa računa KBZ i JADRANSKO OSIGURANJE. Onda se KBZ ponovo pojavljuje u TOP10 sa 3876 dionica što bi rekao da je isti preuzeo dionice od EUROHERC OSIGURANJA 2621 kom, a vjerojatno i kupio dionice Fonda nuklearne elektrane Krško 1220 kom.
Računica je tu negdje 2621+1220+25 (za koliko je manje na AGRAM računu)

E sad ako znate da su Jadransko osigiranje, Euroherc osiguranje i KBZ višestruko vlasnički povezane tj svega je vlasnik jedna osoba onda bi vam trebalo biti jasno da oni ne prodaju nego baš obrnuto oni za sada okrupnjuju svoj udio. No vidjet ćemo kako će to završiti na kraju.

A Fond ima neku svoju politiku investiranja pa nakon rasta od 50% vjerovatno je probio i neke limite u portfelju.

Nemoj misliti na m2!

Pojednostavljenim riječnikom, REPO je lombardni kredit. Znači Agrokor zalaže dionice ZVZD kako bi dobio obrtna sredstva i dionice se u SKDD prebacuju na onoga koji posuđuje novce a to je ovdje AGRAM. Da li je direktno ili ne, kao i ova spajanja koja Dalibor objašnjava je sasvim nebitno. to su tehnikalije koje variraju od posla do posla.

Ali me uvijek iznenadi da ljudi ulažu svoje novce a ne razumiju ovakve osnovne stvari. Također, većini nije palo na pamet da je kraj mjeseca i još važnije kvartala te da su ovo klasične igre s obzirom da vrijednost pozajmice ovisi o vrijednosti kolaterala. A ako se može nakaradno to raditi sa dionicama OPEK zašto nekoga čudi da se radi ovdje? Nemojte se iznenaditi ako ode cijena još niže…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ja vam slabo ulažem, još se učim; kako velim, (svoje vrijeme) ulažem u znanje i ljude sa znanjem. zato sam na forumu, da se učim, pa pitam.. pitanje ništa ne košta, tko pita otvorit će mu se.. ne.. ko kuca otvorit će mu se? zaboravio sam, nisam dugo bio na misi.. 🙂

uglavnom, što bi to,u retrospektivi, moglo značiti za cijenu dionice zvijezde?

hoće li ova uspavana ljepotica napokon prerasti u supernovu ili će se pretvoriti u crvenog patuljka?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Samo jedan detalj, stanje dionica na Agrokorovom računu se ne mijenja 15 godina.
Napisao sam vam lijepo koje su transakcije provedene kroz OTC.
Ekipa je pojačala poziciju. Kupili dionica za još 5 mil kn pa sad je to skupa nekih 5 mil eur po tržišnoj.

Nemoj misliti na m2!


Samo jedan detalj, stanje dionica na Agrokorovom računu se ne mijenja 15 godina.
Napisao sam vam lijepo koje su transakcije provedene kroz OTC.
Ekipa je pojačala poziciju. Kupili dionica za još 5 mil kn pa sad je to skupa nekih 5 mil eur po tržišnoj.

Baš mi je danas to zapelo za oko, ispada da je to kontinuirano pod nakim zalogom i koristi se kao kolateral. Nemam knjigu dioničara ali zanimalo bi me na račun koga je došlo do ovog posljednjeg povećanja, da li možda Investco ili netko drugi od tih poluprijateljskih / sestrinskih ili kako ih već nazvati firmi.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Otpustio je Fond za razgradnju NE Krško 1220 kom. Nije išlo preko burze ni kroz OTC

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close