ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ove godine ništa od dividende, sva dobit ide u zadržanu dobit

Pa kad će one fufe od Alvira dostaviti FI? Još niti jedan za ovu god.

Napokon izasao FI na ZSE. Poslovanje u +2.15m, prihodi pali, ali i rashodi, najvise se ocituje na materijalnim troskovima.

tko malo trazi, malo i dobije


Pa kad će one fufe od Alvira dostaviti FI? Još niti jedan za ovu god.

evo jednoga su dostavili:

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ZVCV-fin2009-1H-NotREV-N-HR.xls , moram priznati da sam ugodno iznenađen [thumbsup]

Ova godina je trebala ispasti gora nego li prošla, pa iako se i ovo doduše može na razne načine iščitavati, ipak… prema svemu sudeći godina bi mogla do kraja ispasti/ostati pozitivna i čak dosta bolja nego li prošla – to bi definitivno bilo "iznad svih očekivanja" 😀

Eto ja se nadam da do kraja ostane kakav god ali ipak plus što se tiče operativne a i neto dobiti… i ja sam za sad ("na kratkoj skali") preeezadovoljan!

Dobro izvješće, bez daljnjega. U II Q prihodi jednaki prošlogodišnjima, profitabilnost takođe bolja.
Ako se uzmu summer-edition proizvodi bit će dobar ostatak godine.

ali nažalost naš dragi gazda nije za ciljeve komanije postavio
-profit
-udio na tržištu
-reputaciju
-cijenu dionica.

sve to utječe na odabir investitora dal uložiti u to poduzeće, i tko bi uistinu nakon toga uložio u to poduzeće, ja i dalje tvrdim nek mi pošalje paletu čokolada i dam mu sve svoje dionice da ih ne gledam više. on tu meni daje nekonsoldirane izvještaje, daj ponudu za dionice pretvori se u doo i da završimo s tom pričom, jer taj direktor ima sluha za dioničare kao i naše?? banke prema včlastitom narodu , svaki čas na spuste kamatne stope.

dok gazda ne skuži da za reputaciju poduzeća i visoku cijenu dionica nije dovoljno samo staviti više kakaa u čokoladu i omotat je s crvenim uočljivim omotom mi dioničari smo osuđeni na tapkanje u mraku

Ulaganje u kvalitetu proizvoda, brand i reklamu, u svakom slučaju donose povećanu prodaju a samim tim i većem prihodu i na kraju dobiti za sve dioničare. Izvješće je dobro, a konsolidirano je sigurno još i bolje, jer u BIH se Zvečevo prodaje jako dobro, isto kao i Lasta.
Ovo je dionica za strpljive koji će jednog dana dočekati prodaju i tada će omastiti brk sa prnosom od najmanje 500 % na današnju cijenu. Nije li taj prinos sasvim dovoljan za čekanje od nekih 2 – 3 godine. Konačno i kolega Milivoj je u top 10 što je po meni dobar znak.

ako ćemo o reklami onda mogu samo reči da su mikado reklame na nivou, čuvene reklame VOŽD JE STIGAO. mogao bi još dosta o prodaji u bih ali i ovo je previše, a uostalom pa kupci su jedino mjerilo koliko vrijedi poduzeće, a kupaca za sad nema.


Ulaganje u kvalitetu proizvoda, brand i reklamu, u svakom slučaju donose povećanu prodaju a samim tim i većem prihodu i na kraju dobiti za sve dioničare. Izvješće je dobro, a konsolidirano je sigurno još i bolje, jer u BIH se Zvečevo prodaje jako dobro, isto kao i Lasta.
Ovo je dionica za strpljive koji će jednog dana dočekati prodaju i tada će omastiti brk sa prnosom od najmanje 500 % na današnju cijenu. Nije li taj prinos sasvim dovoljan za čekanje od nekih 2 – 3 godine. Konačno i kolega Milivoj je u top 10 što je po meni dobar znak.

čekanje na prinos od 500% na današnju cijenu….čista glupost . Velika većina kupovala je na barem 200 pa na više kuna,a samo u zadnjoj godini na bilo kojoj dionici moglo se zaraditi barem 30%,do sada .

Kada sve poraste,opet će druge rasti brže i više .Imati dionicu ZVCV,isto je kao i imati sliku na zidu,a autor je još živ !

Imam je samo zato jer sam malo mazohistički nastrojen,a i nisam pojeo još sve čokolade od prošlogodišnje dividende. Neću je čekati par godina,ako dođe kojim slučajem do 150Kn,sve ću rasprodati i krenuti dalje..predosadna je , ali totalno…

A poslovanje firme ? BUdućnost ?
Podsjeća me na GIPK…super firma,ali vlasnici nisu htjeli na burzu. Dogovorno su izveli dokapitalizaciju samo jednim članom ekipe,dobili kontrolni paket,i delistali se s burze.Sad rade što hoće,i nitko ih ne pere ni u javnosti,ni u medijima,a ni na forumu. Gledano na prosjek zadnjih trgovanja,ovo je neponovljiva prilika Alvirima da naprave isto,te za sitnu lovu dobiju ostatak firme .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ne znam bas da li bi mu za tu sitnu lovu ljudi prodali, a da bi dosao do squeeze out zone. To znaci da bi mnogi potpisali dobar minus.

tko malo trazi, malo i dobije

bi ili nebi,ali ako postane većinski,sam može zatražiti delistanje s burze,a onima kojima to ne paše,isplatiti koliko hoće,a zakon nalaže ponder zadnja tri mjeseca .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close